پیش فرضسیاسیمهمترین های هەواڵ

تکذیب ، تحریف ، اصلاحیه و حذف ، حکایت مصاحبه نماینده مهاباد با خبرگزاری خانه ملت / خانه ملت جهت شفاف سازی فایل صوتی مصاحبه را منتشر نماید

صبح امروز خبری در خصوص اظهارات جلال محمودزاده ، نماینده مهاباد در مورد برگزاری رفراندوم کوردستان در سایت خبرگزاری خانه ملت منتشر شد و به سرعت در رسانه های محلی دست به دست گشت. در این خبر ، خانه ملت به نقل از محمودزاده ، برکزاری رفراندوم را موجب ایجاد تنش خوانده و از یکپارچگی عراق واحد حمایت شده بود.

اطهارات جلال محمودزاده نماینده مهاباد در خصوص رفراندوم کوردستان در خبرگزاری خانه ملت

اما ساعاتی بعد پایگاه خبری هاژه به نقل از نماینده اقدام به تکذیب خبر منتشر شده در خانه ملت و مدعی شد که اخبار منتشر شده در رسانه ها صحت ندارد. تکذیب این خبر در حالی توسط هاژه انجام گرفت که این پایگاه خبری خود اصل خبر را منتشر هم نکرده بود! سپس یکی دیگر از پایگاه های خبری به نقل از محمودزاده مدعی شد که سخنان محموزاده توسط خبرگذاری خانه ملت تحریف شده است. تکذیب و ادعای تحریف خبر در دنیای مجازی به سرعت دست به دست می شد تا اینکه خبرکزاری خانه ملت در اقدامی عجیب و کاملا غیر حرفه ای به جای انتشار هر گونه تکذیبیه ، اصلاحیه و …. اصل خبر را حذف کرد.

اما سوالی که در این میان مطرح است اینکه واقعا داستان از چه قرار است؟ چگونه ممکن است شخصی در مصاحبه اعلام نماید از حق قانونی مردم برای رفراندوم حمایت می کنیم ولی رسانه این جمله را به عنوان مخالفت با رفراندوم و بروز تنش منتشر نماید؟ حتی در مواردی که مصاحبه گیرنده و مصاحبه شونده به ۲ زبان متفاوت نیز سخن بگویند احتمال وقوع این مورد کم بسیار کم است.

آنچه واضح و مبرهن است اینکه خانه ملت به جای اقدام غیر حرفه ای خود که باعث شک وتردید بیشتر خوانندگان شد می تواند فایل صوتی و تصویری مصاحبه را منتشر نماید.

خود نماینده مهاباد نیز می تواند با انتشار فایل مصاحبه در واقع پاسخ محکمی به این شایعات بدهد و برای مخاطبین نیز مشخص خواهد شد که اصل موارد رد و بدل شده بین ایشان و خبرنگار خانه ملت چه بوده است. اگر تحریفی صورت گرفته باشد که نماینده مهاباد می تواند مورد را از طریق قانونی پیگیری نموده و نتیجه را هم به اطلاع اذهان عمومی برساند.

آنچه واضح و مبرهن است اینکه افکار عمومی خواهان روشن شدن موضوع است و هیچ چیز اندازه انتشار فایل تصویری مصاحبه نمی تواند افکار عمومی را قانع نماید. / هه ژآر رحیمی

نمایش بیشتر

هـه‌ژار رحـیـمـی

دانشجوی دکتری هوش مصنوعی علاقه مند به ترجمه و نوشتن در حوزه های تخصصی IT ، سیاست ، اقتصادی و اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا