پیش فرضسیاسیمهمترین های هەواڵ

محمودزاده در مخالفت با رفراندوم کوردستان: همه پرسی به قیمت ایجاد تنش و التهاب در عراق / موضع جمهوری اسلامی حمایت از تمامیت ارضی عراق است

جلال محمودزاده، نماینده مردم مهاباد تلاش برای برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان را با توجه به مخالفت های موجود عاملی برای ایجاد تنش و التهاب در عراق توصیف کرد.
وی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت “پیرامون علت اصرار و تلاش مسئولان اقلیم کردستان عراق برای برگزاری رفراندوم استقلال و جدایی از حکومت عراق “،گفت: مطمئنا تلاش برای برگزاری همه پرسی با توجه به مخالفت های موجود، مسائل و مشکلاتی را در آینده برای مردم این منطقه بوجود خواهد آورد.

وی با بیان اینکه قطعا یکسری کشورهای منطقه و برخی کشورهای غربی با این مسئله مخالف هستند و این امر اینده منطقه را دچار مشکل خواهد کرد، اظهار داشت: مخالفت ها و موضع گیری ها علیه این مسئله، باعث بروز چالش های در منطقه خواهد شد، چرا که کشورهای قدرتمند و اصلی منطقه با این امر مخالف هستند و این امر را عاملی برای برهم خوردن آرامش کشورها می دانند.

محمودزاده تصریح کرد: برخی معتقدند که این امر باعث تجزیه و تنش در کشورهای منطقه خواهد شد و باید جلوی این موضوع گرفت شود.

وی با تاکید بر اینکه موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران، حمایت از تمامیت ارضی و یکپارچه عراق است،گفت: ایران مخالف برهم خوردن موازنه در منطقه و تجزیه کشورهای همسایه می باشد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به اوضاع عراق، سالهاست که برخی کشورها به دنبال برهم زدن آرامش و از هم گسیختگی این کشور هستند تا مناقشه جدیدی را در منطقه بوجود آورند، خاطر نشان ساخت : همه گروه ها و مردم عراق باید در مقابل توطئه ها و نقشه های دشمنان هوشیار و اجازه دخالت دیگران در آینده این کشور را ندهند

نمایش بیشتر

هـه‌ژار رحـیـمـی

دانشجوی دکتری هوش مصنوعی علاقه مند به ترجمه و نوشتن در حوزه های تخصصی IT ، سیاست ، اقتصادی و اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا