سیاسیمهمترین های هەواڵ

بی احترامی به لباس کوردی در یکی از برنامه های شبکه دو سیما واکنش شدید نماینده مردم بوکان را در پی داشت

بی احترامی به لباس کوردی در یکی از برنامه های شبکه دو سیما واکنش شدید نماینده مردم بوکان را در پی داشت

 

به گزارش هەواڵ بە نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم فرهیخته بوکان؛در پى بى احترامى به لباس کردى در شبکه ٢ سیما، دکتر محمدقسیم عثمانى طى نامه اى از معاون پارلمانى سازمان صدا و سیما خواست این برنامه متوقف و با خاطیان برخورد جدى صورت گیرد.

 

متن نامه بدین شرح است:

 

برادر گرامى جناب آقاى دکتر عبدالله زاده

معاون محترم پارلمانى سازمان صدا و سیما

 

باسلام و احترام ؛ با تبریک سال ” اقتصاد مقاومتى؛ تولید و اشتغال “خدمت جنابعالى و مجموعه کارکنان و مدیران صدا و سیما، پیرو تماس تلفنى به استحضار مى رساند از طریق فضاى مجازى اطلاع یافتم  که در یکى از برنامه هاى شبکه ٢ سیما از لباس هایی استفاده شده است که به هیچ وجه مناسب، منطقی و عقلایی نیست و این شائبه را ایجاد کرده است که از دستمال کردى زنانه استفاده شده و به لباس کردى توهین شده است که به هیچ وجه قابل قبول نبوده و با سیاست هاى حاکم بر صدا وسیما که تقویت انسجام ملى و احترام به همه اقوام ایرانى است، همخوانى ندارد لذا بدینوسیله ضمن اعتراض شدید به این اتفاق نادرست، انتظار دارم در اسرع وقت نسبت به تجدید نظر، اصلاح و جبران اقدام فرمایید تا نه موجب رنجش مردم انقلابی، فرهیخته و شرافتمند کُرد زبان مان گردد و نه سوژه اى جهت سواستفاده دشمنان نظام فراهم گردد.خواهشمند است ضمن جلوگیرى از ادامه این برنامه شنیع، بنده را از نتیجه اقدامات انجام شده مطلع فرمایید.

از بذل توجه و عنایت ویژه اى که می فرمایید کمال امتنان را دارم.

 

با تشکر

دکتر محمدقسیم عثمانى

نماینده مردم فرهیخته بوکان و عضو هیأت رئیسه مجلس شوراى اسلامى

نمایش بیشتر

‫۳ دیدگاه ها

  1. به عقیده بنده حساسیت بیخود و زیاد از حد باعث بسته تر شدن فضای رسانه ای جامعه شده و اقوام ایرانی را از حقوق اولیه خود دور کرده و به سمت مسائل حاشیه ای سوق میدهد. در ضمن بنده خودم کورد هستم و نباید بدون اطلاع از اصل موضوع و نیت کارگردان و دستندرکاران برنامه فوری به جبهه گیری پرداخته و مجازات سنگین و تعطیلی برنامه را خواهان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا