اجتماعیمهمترین های هەواڵ

دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را / حکایت نامه نماینده به رییس جمهوری در مورد وضعیت جوانان مهاباد

هه ژار رحیمی: هفته گذشته جلال محمودزاده ، نماینده مهاباد در نامه ای خطاب به رئیس جمهور ، از رئیس دولت درخواست کرد تا صدای جوانان تحصیل کرده این شهر را بشنود. هرچند ماهیت این عمل به خودی خود بسیار پسندیده است و وجود این نامه باعث گردیده روزنه امیدی برای جوانان مهابادی بوجود بیاید اما در عمل واقعیت چیز دیگری است.

در هفته قبل اداره آب مهاباد با توجه به اعلام نیاز قبلی اقدام به جذب یکنفر برای تصدی سمت کنتورخوانی کرد. با توجه به معضل بیکاری منطقه و شهر همچنانکه انتظار میرفت تعداد زیادی از شهروندان خواستار استخدام شدند. در این بین یوسف قادرپور راننده استیجاری شرکت که مدت ۷ سال است به صورت استیجاری در اختیار اداره است نیز حضور پیدا کرده بود.

عقلا و شرعا شخصی که ۷ سال است در اداره مذکور مشغول خدمت است شایسته ترین فرد برای تصدی این پست می تواند باشد ولی متاسفانه در این بین و دقیقا در زمانی که اطرافیان آقای نماینده در حال مانور تبلیغاتی در مورد نامه ایشان به رئیس جمهور بودند ، نزدیکترین شخص به ایشان در مهاباد با اعمال نفوذ و سوء استفاده از موقعیت خود تمام معادلات را به هم ریخته و شخصی بنام (س.ا.آ) که عموزاده خود هستند به اداره مذکور تحمیل کردند.

صرف نظر از ماهیت زشت عمل انجام گرفته که مصداق کامل سوء استفاده از موقعیت و سمت خود است نکته عجیب همزمانی این اتفاق تلخ با نامه ای است که آقای محمودزاده به ریاست جمهوری نوشتند. شاید هم نامه آقای نماینده شامل همه جوانان شهر نشده است و فقط آن ۲۰ و چند درصدی را شامل می شود که در ستاد ایشان حضور یافتند به ایشان رای دادند.

در نهایت آنچه که اتفاق افتاده است ظلم آشکاری است که در حق قادرپور و قادرپورها اعمال شده است. نتیجه هر چه باشد باعث بی اعتمادی هر چه بیشتر مردم به اتفاقاتی است که در حال رخ دادن است. با وجود بروز چنین اتفاقاتی در سطح شهر و ضایع کردن حق افرادی از این دست ، مردم هر چه بیشتر به این نتیجه گیری ، که نوشتن چنین نامه هایی در واقع فقط برای جلب توجه عوام است نه خدمت به مردم ، یقین پیدا می کنند.

این ماجرا مصداق کامل ضرب المثل ” دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را” است. واقعیت کدام است؟ آیا نماینده نگران اوضاع جوانان تحصیلکرده شهر است یا نگران وعده های انتخاباتی که به ستاد آمده ها داده اند و تاکنون عملی نشده است. بایستی منتظر ماند و دلخوش به آینده بود

مهابادم آرزوست

نمایش بیشتر

هـه‌ژار رحـیـمـی

دانشجوی دکتری هوش مصنوعی علاقه مند به ترجمه و نوشتن در حوزه های تخصصی IT ، سیاست ، اقتصادی و اجتماعی

‫۳۲ دیدگاه ها

 1. به پایگاه خبری هه وال بایستی افتخار کرد ، هم به خاطر جرات بیان این مطلب و اینکه ما باید قبول کنیم واقعا در بعضی ادارت پارتی بازی میشه ، اما اینکه نماینده مردم مهاباد چنین عملی انجام بده اصلا شایسته نیست ، در رابطه با نماینده قبلی مهاباد هم خود بنده شاهد بودم چندین نفر بی لیاقت بواسطه نزدیکی با نماینده وارد عرصه کار شدند ، امیدوارم که آقای محمودزاده نماینده منتخب مهاباد بداند که مردم چیزها رو می بینند ، مردم به شما اعتماد کردند ، قول های زیادی دادید هنوز منتظر هستیم …… از بومی سازی پتروشیمی گرفته تا احداث دانشگاه پیراپزشکی ….. آرزوی توفیق برای نماینده مهاباد

 2. سلاو
  پرسی من ئەوەیە بو شاری مەهاباد ئەبی ئەوەندە لێقەوماو بێت سالێ تەنیا یێک نەفەر هەلبژێردرێت, تکایە لەسەر مەسەلەکان تێبینی
  زیاتر بکەن تا ئەوەی کە ڕاستەخۆ یا ناراستەخۆ ڕەخنە لە خومان یا کسانێک بگرین

 3. دوستان طرفدار اقای نماینده نمیخواید بپذیرید در ضمن این شخص ۳۶ سال سن دارند با مدرک دیپلم که مخاف قانون مدیریت خدمات کشوری است افراد دیگر با سنین کمتر و درخواستهای مکرر و مدرک بالاتر متقاضی بودند و خدا شاهده که فقط و فقط بوسیله نماینده استخدام شدن

 4. سلام. انچه برای من در چند مدت روشن شده اینه که نماینده شهر رویه جالب و منطقی رو نصبت به پتروشیمی مهاباد در پیش نگرفتند. در واقع دارن با مخالفتهای بی حساب و کتاب تیشه به ریشه اقتصاد شهر میزنن. اگر این طوری پیش بره پتروشیمی هم به سرنوشت کشت و صنعت دچار میشه. مخالت در جهت تلاش برای بکار گیری نیروی بومی شهر در پتروشیمی خوبه اما در صورتی که برای عام باشه نه خواص. ضمنا زمانی که پتروشیمی شروع به جذب نیرو نمود هیچ کدوم از مسولین شهر اقدامی در جهت جذب بیشتر نیروی مهابادی نکردند و الان دیگه دیر شده. الان باید از این فرصت پیش اومده نهایت استفاده رو برای توسعه صنایع پایین دستی انجام بدن نه تلاش برای استخدام نیروی بیشتر. در واقع ماهی گیری رو یاد بدن نه ماهی خوردن رو .

 5. متاسفانه همه این مشکلات ناشی از انتخاب غلط خود مردم هست شما ببینید شخصی که چهار سال نماینده بود وکاری نکرد و ۴سال هم به جای خودش جانشین معرفی میکنه که اون هم فاجعه برای مهاباد بوجود میاره و دوباره شخص اول باز هم برای انتخابات شرکت میکنه بعد هم رای میاره .به نظر شما بهتر از این میشه.? متاسفانه مردم ما مقصر هستن ایشون بازیرکی داره میره جلو.
  اونقد به نیروهای غیر بومی گیر میده تا باعث میشه مهابادی هایی که در خارج از مهاباد تو کارخونه ها و جاهای مختلف کار میکنن رو هم اخراج کنن و این یعنی اخراج چندین برابر نیروی مهابادی که قراره تو پتروشیمی استخدام بشن.
  خدا به مهاباد و آینده اون رحم کنه…

  1. با سلام بنده در این مورد حرفهای زیادی برای گفتن دارم اما ترجیح میدم سکوت کنم.حاضرم قسم بخورم در همین مورد ظلم بیشتر از این هم شده با دلیل ومدرک میتوانم ثابت کنم شکی نیست شما … نماینده هستید اقای خلیفه

 6. کار شما هم شده دقیقا عملکرد نماینده رو زیر نظر گرفتی و این بار چندم هیت که ایشون رو خطاب قرار دادین
  حال نمیدونم این قضیه ی شما دلسوزی برای مردم هست یا دشمنی با نماینده که فکر نکنم مورد اول باشه
  خدا شفات بده عزیزم با این چیزا به جایی نمیرسی

  1. جهت جلو گیری از دزدی های کلان و سواستفاده مسئولان از موقعیت خود باید همیشه زیر نظر باشند . خدا تمام دزدان را شفا دهد تا دیگر به جای دزدی سمت مسئول را انتخاب نکنند و همان کار خود را دنبال کنند که آن زمان تکلیف مردم هم روشن خواهد بود

 7. سلام و ممنون بخاطر روشنگری جزئیتون!
  آقای نماینده و اطرافیان … که میتونم اسم تک تکشون رو با تخلفاتشون براتون بفرستم هدفش از نمایندگی فقط منافع و استفاده شخصیه و نه خدمت به شهر و جوانان و اقتصاد و … .

 8. زمانیکە سیاسیون وارد عرصە مدیریت می شوند و بحران مدیریت در حد اعلای خود است و مدیران محکم میزهای خود را چسپیدە اندو حاضر به قبول ەر گونە امری از جانب سیاسیون به قدرت رسیدە و عوامل آنەا هستند و بجای شایستە سالاری فامیل فلان اقا سالاری حاکم گردد. اوضاع به همین منوال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا