بین المللسیاسیمهمترین های هەواڵ

پارلمان کردستان فردا پیام بارزانی را قرائت خواهد کرد

پارلمان اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که فردا (یکشنبه) پیام مسعود بارزانی، رئیس این اقلیم را در خصوص رویدادهای اخیر قرائت خواهد کرد

به گزارش هه وال، پارلمان کردستان عراق در جلسه فردا، پیام رئیس منطقه کردستان را قرائت خواهد کرد.

به نوشته شبکه کردستان ۲۴، جعفر ایمنکی، معاون رئیس پارلمان اقلیم کردستان شامگاه شنبه اعلام کرد که مسعود بارزانی درخصوص حوادث اخیر پیامی ارسال کرده و پارلمان فردا آن را قرائت می‌کند.

هرچند در خصوص محتوای این پیام خبری در دست نیست، اما برخی منابع غیر رسمی ادعا کرده‌اند که بارزانی در این پیام از قدرت کنار خواهد رفت و اختیارات ریاست منطقه کردستان را بین نخست وزیر، پارلمان و دستگاه قضایی منطقه کردستان توزیع خواهد کرد.

یک منبع کردی در این ارتباط به شبکه مذکور گفته است که در این پیام خبری از استعفای بارزانی وجود ندارد و اخبار منشتر شده در این خصوص صحت ندارد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، همچنین گفته است که دوره قانونی ریاست بارزانی پایان ماه میلادی جاری به پایان می‌رسد و وی قصد ندارد برای دوره بعدی نامزد شود.

حوادث چند هفته اخیر و از دست دادن متصرفات چند ساله کردها در مناطق مورد مناقشه به ویژه کرکوک اشغالی، نگاه‌ها را به سوی بارزانی معطوف داشت به گونه‌ای که افکار عمومی کردستان عراق آن را نتیجه سیاست‌های زیادخواهانه و یکجانبه وی قلمداد می‌کنند.

سه حزب سیاسی مخالف اقلیم کردستان عراق (گوران، جماعت اسلامی و ائتلاف برای دموکراسی و عدالت به رهبری بُرهم صالح) سه‌شنبه هفته گذشته در بیانیه‌‌ای مشترک خواستار انحلال حکومت اقلیم کردستان و تشکیل دولت نجات ملی برای گفت‌وگو با بغداد شدند

نمایش بیشتر

هـه‌ژار رحـیـمـی

دانشجوی دکتری هوش مصنوعی علاقه مند به ترجمه و نوشتن در حوزه های تخصصی IT ، سیاست ، اقتصادی و اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا