پیش فرض

۱۱۶ روستای مهاباد زیر پوشش شبکه اینترنت قرار می گیرد

فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۱۱۶ روستای بخش های مرکزی و خلیفان شهرستان مهاباد تا پایان سال آینده زیر پوشش شبکه اینترنت قرار می گیرد.

محمد خواجه پور عصر روز چهارشنبه در جلسه بررسی زیرساخت های ارتباطی و مشکلات ارتباطی مهاباد افزود: از ۱۹۸ روستای این شهرستان ۱۱۶ روستا بالای ۲۰ خانوار است که به صورت زمانبندی تا همه آنها تحت پوشش این شبکه می رود.
وی با اشاره به توجه ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناطق محروم و روستایی اضافه کرد: نبود خط تلفن ثابت عمده مشکلات مربوط به مخابرات بخش های محروم و روستایی مهاباد است.
وی اظهار کرد: با توجه به کوهستانی بودن منطقه و نزدیک شدن به فصل زمستان، عملیات نوسازی و تعویض باطری های GSM برای حفظ ارتباط تا حداکثر ۶ ساعت در صورت قطع برق در اولویت انجام است و مدیران مرتبط باید در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.
وی اظهار کرد: تعداد دفاتر پیشخوان دولت نیز در شهرستان مهاباد تا پایان سال به متوسط استانی می رسد.
جلال محمود زاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به وضع نامطلوب آنتن دهی در مسیرهای مهاباد – سردشت و مهاباد – بوکان و قطع و وصل مکرر تلفن همراه گفت: ۲ اپراتور ارائه دهنده خدمات مخابراتی در این خصوص فعالیتی در این مناطق ندارند.
همچنین در این جلسه نمایندگان اپراتورهای خدمات مخابراتی گزارش عملکرد و طرح های پیشنهادی خود را برای بهبود عملکرد در منطقه ارائه دادند.
در ادامه مقرر شد پیشرفت بندهای مصوب به صورت ماهانه از طرف نماینده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار مهاباد گزارش داده شود.

نمایش بیشتر

هـه‌ژار رحـیـمـی

دانشجوی دکتری هوش مصنوعی علاقه مند به ترجمه و نوشتن در حوزه های تخصصی IT ، سیاست ، اقتصادی و اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا