سیاسیمهمترین های هەواڵ

واکنش شدید نماینده مهاباد نسبت به سخنان قاضی پور

نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی در برابر سخنان نادر قاضی پور نماینده ارومیه واکنش نشان داد.

 قاضی پور روز چهارشنبه ۲۹ دیماه و در مراسم تودیع و معارفه رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان به برخی انتقادات و گلایه های فعالین سیاسی، مدنی اقتصادی که طی نشستی با استاندار در مهاباد صورت گرفت، به تندی واکنش نشان داده و آنان را به اخلال گران وحدت ملی نام برده و اظهار کرده بود: کسانی که در ظاهرا داعیه دفاع از حقوق ملت و قومیت ها را دارند بروند فرزندان و خانواده های خود را کنترل کنند که به دشمن ملحق نشوند

سخنانی که واکنش نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی را در پی داشت.

جلال محمودزاه اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران و بر اساس مفاد قانون اساسی به خصوص اصول ٢٠،١٩،١۵،١٢ و همچنین تعداد دیگری از اصل های قانون اساسی قومیت ها و مذاهب رسمی در ایران دارای حق و حقوق مشخص و معینی هستند که این حقوق قبلا و با حضور اکثریت مردم در انتخاباتی سراسری به رای گذاشته شده است، قانون اساسی یک قانون کلی برای همه ایرانیان است که باید مورد احترام و پذیرش همگان باشد، این مسائل را ما نیز به عنوان رئیس فراکسیون نمایندگان اهل سنت در تاریخ ۲۱ آذرماه ۹۵ طی جلسه ای در حضور رئیس جمهور و همچنین نمایندگان کورد و اهل سنت و تعدادی از علما اهل سنت سراسر کشور مورد گفتگو قرار دادیم.

‎محمودزاده گفت: بعضی از اقدامات انجام نشده به اضافه بیانیه ۱۰ ماده ای رئیس جمهور که موقع انتخابات وعده انجام آنها را داده و یکی از این موضوعات بحث تعطیلی ۱۲ ربیع الاول یا سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام به روایت اهل سنت بود کە پیشنهاد شد تعطیلی این روز در مناطق اهل سنت مشخص گردد.

محمودزاده افزود: قطعا موضوعاتی که فعالان در حضور استاندار مطرح نمودند دغدغه همه ماست و بنده ضمن تایید سخنان فعالان در این نشست و به عنوان نماینده مردم گلایه خود را از دولت آقای روحانی ابراز می نمایم چرا که تا کنون در بیانیه ی ۱۰ ماده ای رئیس جمهور شاهد کمترین میزان اثر بوده ایم و جناب رئیس جمهور به بیشتر وعده و قولهای خود جامعه عمل نپوشانده است و این نه تنها گلایه مردم مهاباد بلکه گلایه همه مناطق کوردنشین و جامعه اهل سنت است

نماینده مهاباد گفت: در استان آذربایجان غربی علیرغم داشتن نیروهای انقلابی و توانمند و دارای تحصیلات عالیه شاهد کمترین میزان حضور مردم کورد و اهل سنت در سطح مدیریت کلان استانی و حتی کشوری هستیم و این یکی از گلایه های ما بوده است و بارها در جلسات با مقامات کشوری و رئیس جمهور و مشاور اهل سنت ایشان این گلایه ها را مطرح نمودیم. دوباره تاکید می کنیم آنچه در مهاباد مطرح شد دغدغه مهابادی ها و حق قانونی فعالان سیاسی، مدنی، اقتصادی و مذهبی است که دغدغه خود را به جناب استاندار اعلام نموده اند و این که یکی از نمایندگان استان آذربایجان غربی این فعالان را به عنوان اخلالگر قلمداد کرده جای تاسف است.

محمودزاده با تاکید بر اینکه مردم کورد هیچوقت خود را از نظام جمهوری اسلامی جدا ندانسته است گفت: این روزها به سر رسیده است که کسانی با برچسب های سیاسی و یا برچسب های ضد انقلاب مردم کورد را از نظام جمهوری اسلامی جدا کنند. ملت کورد هیچوقت خود را از نظام جمهوری اسلامی جدا نکرده و نخواهد کرد و خود را بیشتر از سایرین ایرانی میداند. کوردها از اول در نظام جمهوری اسلامی حضور داشته و خود را به عنوان بخشی از ایران واحد دانسته اند و زمان آن به سر رسیده است که کسانی با تهدید، مردم کورد را از مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دور کنند. مردم ما با فعالیت و تلاش مدنی و با انتخابات حق و حقوق خود را که در قانون اساسی به آن اشاره شده است پیگیری خواهند کرد.

نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: جای بسی تاسف است، نمایندگانی پیدا می شوند که بحث تند روی قومیتی را ترویج داده و با حضور در پتروشیمی مهاباد و یا در سخنان جلسه تودیع و معارفه رئیس سازمان تبلیغ اسلامی استان، جلسه مهاباد را به عنوان جلسه اخلاگران قلمداد می نمایند. انتظار ما از نمایندگان استان اینست که مردم استان را که سالها با هم در آشتی و صلح زندگی کرده، به وحدت و همدلی دعوت نمایند و همچنین به دغدغه ی های فعالان کورد و آذری گوش داده و اجازه دهند افراد با توانایی و صلاحیت علمی خودشان رشد کنند و اجازه ندهند با حرفهای تندروانه و یا دخالت در حوزه های انتخابیه و یا با تحریک احساسات قومی موجب ضربه زدن به نظام اسلامی و مردم استان نشوند.

وی افزود: بنده به عنوان یکی از نمایندگان کورد استان همه مردم استان را به وحدت و همدلی دعوت می نمایم، چرا که قطعا عصر کنونی عصر گفتگو و گفتمان است. بارها مقام معظم رهبری اشاره فرموده اند چه اهل سنت چه اهل تشیع کسانی که بر علیه هم سخنانی را ایراد کرده اند اینان دشمنان نظام هستند و هیچکدام پایبند نظام و ارزشهای نظام نیستند، ما هم پایبند بیانات سخنان رهبری هستیم و بر اساس فرمایشات رهبر انقلاب کسانی که دارای روحیه تند روی مذهبی یا قومی هستند کاری نکنند که اختلاف و دو دستگی فراهم بشود و ما ضمن حمایت مجدد از فعالان اقتصادی و سیاسی و مذهبی سخنان و دغدغه های این فعالان، از دولت جناب اقای روحانی خواهانیم که در فاصله ی چند ماه باقی مانده از دولت ایشان در عملکرد و رفتار سیاسی و اجتماعی خود به نسبت این مناطق و مردم کورد تجدید نظرکرده و از جوانان و نیروهای بااستعداد کورد در پستهای مدیریتی و ریاستی این استان و سایر مناطق استفاده کرده در غیر این صورت مردم خود به شیوه ای درست تصمیم گرفته و هر دولتی که به وظایف خود و وعده انتخاباتی خود در قبال مردم عمل نکردە قطعا جواب منفی از سوی مردم دریافت می نماید.

نماینده مهاباد در پایان خاطرنشان کرد: از استاندار آذربایجان غربی نیز خواهانم سخنان و ایرادات مطروحه فعالان مهابادی را خیلی جدی گرفته و مورد بررسی قرار دهد همچنانکه این توانمندی و روحیه انعطاف پذیری را از ایشان شاهد بوده ایم/ هاژه

لینک ورود به کانال رسمی پایگاه خبری هه وال
نمایش بیشتر

هـه‌ژار رحـیـمـی

دانشجوی دکتری هوش مصنوعی علاقه مند به ترجمه و نوشتن در حوزه های تخصصی IT ، سیاست ، اقتصادی و اجتماعی

‫۲ دیدگاه ها

  1. این اقای قاضی پور لوای مقدس جمهوری اسلامی و پرچم مقدس امام حسین رو برای خوش به سپر تبدیل کرده تا هر چه می تواند و بخواهد و میل داشته باشد را بگویید بدون اینکه عواقب را در نظر بگیرد
    میتوان گفت تنها عملکرد مثبت نماینده مهاباددر عرض این پنج سالی که نماینده ی مهاباد بودن همین جوابیه است

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا