بهداشت و سلامتمهمترین های هەواڵ

احداث ساختمان ۵۲ تختی مرکز همودیالیز مهاباد

شورای خیرین سلامت مهاباد روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت در جهت اجرای عملیات و روند احداث مرکز دیالیز مهاباد با ۵۲ تخت تشکیل جلسه داد.

شروین حسن زاده به عنوان رییس شورای خیرین سلامت در ابتدای جلسه گفت: موضوع بیماران دیالیزی ،کمبود مکان و زیرساخت یکی از مشکلات اصلی و اساسی همشهریان مهابادی در بخش سلامت و درمان می‌باشد و این مهم باعث شده است، این شورا و مجمع در جهت ساخت ساختمانی مرتبط با بیماران دیالیزی در محوطه بیمارستان مهاباد گام بردارد.

وی در ادامه گفت: بر طبق تفاهم نامه‌ای که مابین شورای خیرین سلامت و دانشکده علوم پزشکی ارومیه منعقد شده است ، ساخت این مرکز در دو مرحله می‌باشد ، که مرحله اول تا پایان ساخت و اسکلت بندی ساختمان برعهده شورای خیرین سلامت و مرحله دوم که شامل ایجاد تأسیسات ، جذب و استخدام پرسنل هست ،برعهده دانشکده علوم پزشکی ارومیه می‌باشد.

آرش شهابی معاون ریاست شورای خیرین سلامت اظهار کرد : شهر مهاباد در بخش سلامت و درمان دارای کمبود و مشکلات اساسی می‌باشد و با وجود دو بیمارستان در دست احداث در سالهای آتی، نمیتوان نسبت به این کمی و کاستی ها بی تفاوت بود و یکی از اقدامات مهم و اساسی که در جهت رفع این کمبودها میتوان انجام داد ،ساخت مرکز همودیالیز در محوطه بیمارستان مهاباد و در کنار آن ساخت مرکز پزشکی هسته‌ای می‌باشد که در دستور کار این شورا قرار دارد.

زیربنا و مساحت کلی این مرکز در دست احداث ۱۵۰۰ متر می‌باشد. و طبق گفته شورای خیرین سلامت مهاباد این مرکز ۵۲ تختی و مجهز به امکانات روز دنیا می‌باشد که در استان آذربایجان غربی بی‌نظیر خواهد بود. موقعیت مکانی این مرکز ، محوطه بیمارستان مهاباد خواهد بود.

موضوع بیماران دیالیزی و مشکلات مربوط به این بخش ، کمبودها و نبود امکانات ، سال‌هاست گریبانگیر این بخش از بهداشت و درمان شهرستان مهاباد می‌باشد ، امید است با ساخت و تجهیز این مرکز به همت مردم شهر مهاباد و شورای خیرین سلامت گوشه‌ای از مشکلات و کاستی ها این حوزه برطرف شود.

🖊️ اسماعیل آتش زای

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا