فرهنگیمهمترین های هەواڵ

معلم فیزیک مهابادی برنده جایزه انیشتین پلاس کانادا شد

موسسه فیزیک نظری پریمتر Perimeter Institute for theoretical Physics گردهمایی «انیشتین پلاس» را هر ساله برای بهترین معلمان جهان در کانادا برگزار می کند. این برنامه یک کنفرانس فشرده  برای معلمان دبیرستانی در مورد شگفتی های فیزیک مدرن و استراتژی های آموزشی نوآورانه مناسب برای همه حوزه های فیزیک است.

امسال موسسه پریمتر دکتر سلیمان رسولی معلم فیزیک مهابادی را از بین انبوه متقاضیان واجد شرایط جهت شرکت در کارگاه آموزشی EinsteinPlus 2024 انتخاب و دعوت نموده است. در بخشی از دعوت نامه آمده است که دکتر رسولی از بین متقاضیان بالیاقت فراوان پذیرفته شده است، چرا که تجربیات و مشارکت‌های برتر وی به‌عنوان یک آموزش دهنده خارق‌العاده و فراتر از انتظارات است، لذا او گزینه شایسته برای دریافت این بورس و حضور در این برنامه است. او دارای بسیاری از پیوستگی های تخصصی  و عضویت در انجمن های حرفه ای بوده، بنابراین، کارگاه EinsteinPlus 2024  فرصت های مغتنمی برای او جهت برقراری ارتباط با معلمان دیگر از سراسر جهان فراهم می کند تا مطالب جدید علمی آموزشی را به معلمان ایران منتقل نماید.

این کنفرانس در تابستان ۲۰۲۴  برای معلمان برجسته فیزیک از سراسر جهان برگزار می گردد. در این برنامه مجموعه‌ای از سخنرانی‌های دانشگاهی، کارگاه‌های آموزشی،  آموزش و توسعه حرفه‌ای معلمان وجود خواهد داشت.

گفتنی است ماه گذشته موسسه پریمتر نشان عالی آموزش فیزیک را از انجمن فیزیکدانان آمریکا دریافت نموده است.لازم به ذکر است دکتر سلیمان رسولی سال ۲۰۱۷ برنده جایزه بین‌المللی HST2017 از مرکز پژوهش‌های هسته‌ای اروپا نیز شده بود  و اینک سفیر انجمن آموزش علوم اروپا Scientix در ایران است.

دکتر رسولی معلم فیزیک با ۲۵ سال سابقه خدمت است که اینک سرگروه درس فیزیک مهاباد بوده، در دبیرستان های حاج عبدالله رستم زاده، شاهد شهیدبروجردی و استعدادهای درخشان شهید بهشتی مهاباد تدریس درس فیزیک را برعهده دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا