مهمترین های هەواڵورزشی

مهاباد میزبان سه رویداد مهم ورزشی

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری هه‌وال از میزبانی مهاباد از سه رویداد مهم ورزشی خبر داد که در دو هفته آتی تا پایان اردیبهشت ماه در مهاباد به میزبانی سالن دو هزار نفری و چمن ورزشگاه آزادی برگزار خواهند شد.

کیوان خوشبخت در ادامه اعلام کرد: شهرستان مهاباد از ۱۷ الی ۳۱ اردیبهشت از سه رویداد مهم ورزشی در سطح کشوری ،همچون مسابقات فوتبال، بسکتبال و پرس سینه میزبانی خواهد کرد و مهاباد در دو هفته آتی شاهد برگزاری رویدادهای مهم ورزشی خواهد بود که در نوع خود کم نظیر است و علاوه بر نتایج خوب و میزبانی تیم فوتبال و بسکتبال در لیگ مناطق و مسابقات دسته دوی کشوری در شهرستان مهاباد، شاهد برگزاری مسابقات پرس سینه کشوری با حضور بیش از هزار ورزشکار در مهاباد خواهیم بود که حکم انتخابی تیم ملی و اعزامی به مسابقات آسیایی و جهانی را دارد.

برنامه مسابقات (فوتبال ، بسکتبال و پرس سینه) به میزبانی مهاباد

فوتبال

➖مرحله نهایی مسابقات لیگ مناطق کشور رده نوجوانان به میزبانی مهاباد (شروع دوشنبه ۱۷ اردیبهشت) (برنامه بازی‌ها متعاقباً از رسانه هه‌وال اعلام خواهد شد.)

این مسابقات به میزبانی مهاباد و استادیوم آزادی خواهد بود و گروه پنجم مسابقات که تیم زاگرس مهاباد هم گروه تیم های بوکان جوان،  آبیدار سنندج و صبای اردبیل می باشد تیم اول هر گروه مستقیم به لیگ برتر کشور صعود خواهد کرد.

بسکتبال

دور رفت مرحله دوم مسابقات بسکتبال لیگ دسته دو باشگاه های کشور به میزبانی مهاباد(ورزشگاه دو هزار نفری) از ۱۹ الی ۲۱ اردیبهشت ماه آغاز می گردد.

برنامه بازی ها به شرح ذیل می باشد:

چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ساعت ۱۶

(مهاباد_ رعد پدافند هوایی دزفول)

پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ساعت ۱۶

(رعد پدافند هوایی دزفول_ ssp اصفهان)

جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه ساعت ۱۶

(مهاباد _ ssp اصفهان)

مسابقات پرس سینه

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، طبق بخشنامه ابلاغی از سوی فدراسیون، انجمن پاورلیفتینگ مسابقات پرس سینه با لوازم و بی لوازم قهرمانی باشگاههای کشور را با نام گرامیداشت شهدای کنسولگری ایران ،طی روزهای ۲۲ لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه را در تمامی رده های سنی در ورزشگاه دو هزار نفری مهاباد برگزار خواهد کرد.

این رقابت ها به میزبانی استان آذربایجان غربی و در شهر مهاباد در بخش آقایان و طبق قوانین فدراسیون جهانی(IPF) برگزار خواهد شد. مسابقات در اوزان ۵۹، ۶۶، ۷۴، ۸۳، ۹۳، ۱۰۵، ۱۲۰، ۱۲۰+ برگزار می شود و در رده نوجوانان و جوانان وزن ۵۳ کیلوگرم نیز اضافه خواهد شد.

ثبت نام ورزشکاران فقط از طریق سامانه ملی بدنسازی صورت می گیرد و فقط ورزشکارانی که سابقه حضور در کارگاههای عضوگیری انجمن پاورلیفتینگ را داشته باشند، مجوز حضور در رقابت ها را خواهند داشت.

رده های سنی نیز به شرح زیر اعلام شده است:

  • نوجوانان ۱۴ تا ۱۸ سال
  • جوانان ۱۹ تا ۲۳ سال
  • بزرگسالان ۱۹ تا ۵۹ سال
  • پیشکسوتان(مستر یک) ۴۰ تا ۴۹ سال
  • پیشکسوتان(مستر دو) ۵۰ تا ۵۹ سال
  • پیشکسوتان(مستر سه) ۶۰ تا ۶۹ سال
  • پیشکسوتان(مستر چهار) بالای ۷۰ سال

در آخر لازم به ذکر است ، میزبانی و برگزاری این مسابقات، با حمایت همه جانبه اداره ورزش و جوانان، شورای اسلامی و شهرداری ، اصحاب رسانه ، هیات‌های ورزشی شهرستان (فوتبال ، بسکتبال و پاورلیفتینگ)در شهرستان مهاباد برگزار می‌شود. و در این بین نباید از حمایت خوب اعضای شورای اسلامی شهر مهاباد در دوره ششم از تیم‌ها و قهرمانان ورزشی غافل بود. و امید است این حمایت‌ها از جوانان و ورزش شهرستان مستمر باشد. چون استمرار در چنین فعالیت‌هایی باعث رشد و معرفی ورزشکاران و جوانان ما در سطوح جهانی و بین‌المللی خواهد بود.

تهیه و نگارش: اسماعیل آتش زای

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا