فرهنگیمهمترین های هەواڵ

برگزاری دورە‌ی سمپوزیوم ساخت مجسمه های مشاهیر با حضور اساتید این هنر

‍ ‍ به گزارش پایگاه خبری هه‌وال ،بابک رستم‌پور شهردار مهاباد اعلام کرد؛ کە نخستین دورە‌ی سمپوزیوم مجسمە‌سازی مهاباد از روز اول اردیبهشت سال جاری آغاز بە کار خواهد کرد و دست کم بە مدت ١٠ روز ادامە خواهد داشت.

شهردار مهاباد افزود: کە این رویداد بزرگ کە بە میزبانی شورای اسلامی شهر و شهرداری مهاباد،  با حضور اساتید و  هنرمندان نامدار؛ هادی ضیاالدینی، مهدی ضیاالدینی، بشیر ناصری، رضا قره‌باغی، بیژن غنچه‌پور و  ناصر خاورزاده برگزار می گردد.

بابک رستم‌پور همچنین اضافە کرد: کە سمپوزیوم مهاباد بە عنوان نخستین روی‌داد از نوع خود در مهاباد و منطقە بە صورت زندە در فضای باز برگزار خواهد شد کە برای این منظور پلازای میدان منگوران انتخاب شدە است.

برابر اظهارات شهردار مهاباد، عموم شهروندان این امکان را خواهند داشت کە در ساعات فعالیت هنرمندان، هرروز از ساعت ۱۰ الی ۱۴ و  ۱۶ الی ۲۰ از سمپوزیوم بازدید کنند.

شهردار مهاباد ضمن تاکید بر آمادگی کامل شورای اسلامی شهر و شهرداری برای برگزاری بی‌نقص سمپوزیوم، وعدە داد،  تمامی تلاش خود را خواهد کرد کە تجربە‌ای بە یادماندنی برای هنرمندان و مخاطبان سمپوزیوم رقم بخورد. وی در این راستا ضمن دعوت از عموم شهروندان برای بازدید از سمپوزیوم، درخواست کرد کە مراجعین، برای عدم بروز اخلال در روند کار هنرمندان، هم‌کاری کامل را با عوامل اجرایی سمپوزیوم بە عمل آورند.

شایان ذکر است کە اولین دورە سمپوزیوم مجسمەسازی مهاباد با موضوع سردیس مشاهیر و با استفادە از متریال فایبرگلاس برگزار می‌شود و انتظار می‌رود در دورە‌های آتیِ این سمپوزیوم، شاهد تنوع در موضوع و متریال کاربردی باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا