مهمترین های هەواڵورزشی

افتتاح موزه فوتبال در مهاباد

به گزارش پایگاه خبری هه‌وال ، صبح روز چهارشنبه ۲ اسفندماه ۱۴۰۲ موزه فوتبال مهاباد در سالن مخصوص هیات فوتبال مهاباد با حضور پیشکسوتان ورزشی و فوتبالی و اصحاب رسانه افتتاح شد.

سیاوش شیخ‌آقایی ریاست هیات فوتبال مهاباد ضمن خیر مقدم به مهمانان این مراسم ، هدف از ایجاد این موزه را اهمیت و تکریم ورزش و فوتبال مهاباد دانست. که این مجموعه ناب با همکاری هیات فوتبال و پیشکسوتان ورزش شهرستان ایجاد شده است. که کل هزینه‌های این موزه قریب به صد میلیون تومان بوده است که خانواده مرحوم جبلی و باشگاه ورزشی هاودلان ۶۰ درصد هزینه‌ها و هیات فوتبال ۴۰ درصد مابقی را متقبل شده‌اند.

وی در ادامه گفت: فوتبال در مهاباد ریشه‌ای طولانی دارد و قریب به صد سال است در مهاباد جریان دارد، از سال ۱۳۱۶ بصورت حرفه‌ای در مهاباد تیمداری وجود داشته است ، و همین پیشینه و اصالت و استقبال گرم پیشکسوتان فوتبال مهاباد عامل اصلی در جهت ساخت این موزه بوده است.

در ادامه قادر دانشیار پیشکسوت فوتبال شهر مهاباد به ایراد سخنرانی پرداخت و از تلاش‌های مجموعه هیات فوتبال و کسانیکه در ساخت این مجموعه همکاری و مشارکت داشته‌اند تشکر و قدردانی کرد.

وی همچنین در ادامه سخنان خود به گوشه‌ای از تاریخچه فوتبال در مهاباد پرداخت و گفت :ارمنی و مسیحیان ارومیه عامل اصلی ورود ورزش فوتبال به شهر مهاباد بودند افرادی همچون مسیو پیره و کنگرلو جزو اولین مدرسین و مربین فوتبال در مهاباد بودند که بعد از ورود این دو بزرگوار ورزش فوتبال در مهاباد رنگ و بوی حرفه‌ای به خود گرفت و اولین نسل فوتبال مهاباد شکل گرفت و جناب آقای علی بهمرام اولین کسی بود که توپ فوتبال را به مهاباد آورد.

دانشیار ادامه داد :همچنین اولین مسابقه فوتبال بصورت حرفه‌ای در کانی مام قنبرانی مهاباد بین تیم‌های فوتبال مهاباد و تیم ارمنی های ارومیه برگزار شد که تیم مهاباد با گل بخودی بازی را یک بر صفر به ارومیه واگذار کرد.

لازم به ذکر است نبود تیم در سطح کشوری از مطالبات اصلی پیشکسوتان فوتبال در مهاباد می‌باشد.

گزارش تصویری افتتاح موزه فوتبال در مهاباد

عکس و گزارش اسماعیل آتش زای

نمایش بیشتر

هه‌وال ادمین

اسماعیل آتش زای کارشناس روانشناسی علاقه مند به خبر در حوزه های سیاسی ، اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا