بهداشت و سلامتمهمترین های هەواڵ

جان مادر باردار سردشتی با حضور بالگرد اورژانس هوایی نجات یافت

مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت گفت: مادر باردار ۲۴ ساله اهل این شهرستان با اقدام به موقع بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستانی در ارومیه انتقال یافت و از مرگ نجات یافته است.

جلال جلالت مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت گفت: با توجه به وضعیت بحرانی مادر و جنین با هماهنگی ستاد هدایت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، یک فروند بالگرد اعزام شده و مادر باردار را به همراه متخصص برای ادامه روند درمانی به بیمارستانی در ارومیه انتقال داد.

وی در تشریح وضعیت این مادر باردار افزود: اقدامات درمانی و اولیه برای مادر باردار انجام گرفت، اما مادر در حین زایمان طبیعی دچار تشنج شد که بلافاصله به اتاق عمل منتقل و متخصص‌های بیهوشی، زنان زایمان، نورولوژی، کودکان، داخلی و قلب بالای سر بیمار حضور پیدا کردند.مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت اضافه کرد: طبق مشاوره تلفنی با اساتید و متخصصان زنان و زایمان در ارومیه، تصمیم بر سزارین گرفته شد که بیمار از شرایط پر خطر عبور کند، ولی به دلیل مختل شدن آزمایش‌ها و بررسی بیشتر به بیمارستان کوثر ارومیه اعزام شد.

جلالت ادامه داد: با توجه به بُعد مسافت شهرستان با مرکز استان و اورژانسی بودن بیماران و نیاز اعزام فوری به مراکز درمانی استان، اورژانس امداد هوایی نقش بزرگی در نجات جان این بیمار اورژانسی در اعزام به مراکز مجهزتر به سطح استان ایفا کرد.

نمایش بیشتر

هه‌وال ادمین

اسماعیل آتش زای کارشناس روانشناسی علاقه مند به خبر در حوزه های سیاسی ، اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا