اجتماعیمهمترین های هەواڵ

سود سهام عدالت به حساب دارندگان سهام واریز می‌شود

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: مجرمین سایبری همواره از هر موقعیتی در جهت کلاهبرداری از شهروندان سوء استفاده کرده و با ترفندهایی آنان را در دام های خود گرفتار می‌کنند.

وی ادامه داد: در طول ایام مختلف سال پیام‌های کلاهبرداری با عناوینی مانند ثبت نام و واریز سود سهام عدالت به شهروندان ارسال می‌گردد اخیرا نیز با توجه به آغاز واریز سود سهام عدالت فعالیت مجرمین سایبری در جهت کلاهبرداری از افراد با استفاده از شگرد ارسال پیامک‌های جعلی افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه برای دریافت سود سهام نیازی به مراجعه به سایت و یا لینکی نیست، گفت: برای دریافت سود سهام عدالت پیامی ارسال نشده و از افراد هیچ مدرکی درخواست نمی‌شود، سود سهام عدالت درست همانند سال گذشته بصورت مستقیم به شماره شبای بانکی هر فردی واریز می‌شود.

سرهنگ نصرتی افزود: در صورت دریافت پیامک و یا پیام‌هایی در شبکه های اجتماعی به آن توجهی نکرده و از مراجعه به لینک‌های ارائه شده اکیدا خودداری نمایید، زیرا لینک‌های موجود افراد را به درگاه‌های جعلی هدایت و یا موجب نصب بدافزار بر روی گوشی آن‌ها خواهد شد.

وی ادامه داد: شهروندان ضمن هوشیاری کامل، اخبار مرتبط با سهام عدالت را از مراجع رسمی و معتبر پیگیری نمایند.رئیس پلیس‌ فتا استان آذربایجان‌غربی به هموطنان گرامی گفت: پلیس‌فتا به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان و کاربران بوده و عموم مردم می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا استفاده از سایت پلیس‌فتا به نشانیwww.cyberpolice.gov.ir و تماس با مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

نمایش بیشتر

هه‌وال ادمین

اسماعیل آتش زای کارشناس روانشناسی علاقه مند به خبر در حوزه های سیاسی ، اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا