اجتماعیمهمترین های هەواڵنقد و بررسی

بنزین دبەای در مهاباد ، لیتری ۶۰۰۰ تومان

از شب گذشته و در پی کمبود بنزین در مهاباد تعدادی از جایگاههای این شهرستان به حالت تعطیل و نیمه تعطیل درآمده و شهروندان برای سوختگیری خودروهای خود دچار مشکل شده‌اند.

پیگیری‌های خبرنگار پایگاه خبری هه‌واڵ حاکی از آن است که تغییر مبدا تامین بنزین از تبریز به همدان و افزایش مسافت حمل باعث بروز این مشکل شده است که با تامین سوخت در ساعات میانی روز این مشکل در حال مرتفع شدن است‌.

اما نکته‌ای که در این میان به چشم می‌خورد سرعت ایجاد بازار سیاه سوخت و پهن کردن سفره سواستفاده توسط عده‌ای سودجو است. شواهد حاکی از آن است که در محدوده بداق سلطان عده‌ای اقدام به فروش بنزین آزاد در ظرف پلاستیکی کرده و قیمت عجیب ۶ هزار تومان برای هر لیتر را تعیین نموده‌اند.

یکی از رانندگان که با باک خالی خودرو خود مواجه شده بود در گفتگو با خبرنگار هه‌واڵ اعلام کرد از سرناچاری مجبور به خریداری ۱۵ لیتر بنزین به قیمت ۹۰ هزار تومان شده است. ۱۵ لیتری کە مشخص نیست آیا چند لیتر آن آب و چند لیتر بنزین است!

صرفنظر از ضعف دولت در تامین مایحتاج اولیه مردم و عدم انکار این واقعیت که بستر چنین سواستفاده‌های صرفا در سایه ناکارآمدی دستگاه اجرایی حاصل می شود سوال اینجاست: کی و چگونه فرصت کردند عده‌ای اینچنین رذل باشند!!

التماس تفکر

🖊️ هژار رحیمی

نمایش بیشتر

هه‌وال ادمین

اسماعیل آتش زای کارشناس روانشناسی علاقه مند به خبر در حوزه های سیاسی ، اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا