اجتماعیمهمترین های هەواڵ

جزئیات کاهش خدمت سربازی به ۱۲ ماه

راستینه عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: حرفه ای سازی نیروهای مسلح، حمایت از افزایش انگیزه جوانان برای حضور در دوره سربازی را داشتیم که نمایندگان خانه ملت مدت خدمت سربازی را به ۱۲ ماه کاهش دادند.

احمد راستینه؛ عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص کاهش مدت سربازی اضافه کرد: امروز در راستای مصوبه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه بحث حرفه ای سازی نیروهای مسلح، حمایت از افزایش انگیزه جوانان برای حضور در دوره سربازی را داشتیم که نمایندگان خانه ملت مدت خدمت سربازی را به ۱۲ ماه کاهش دادند.

وی ادامه داد: بر این اساس مشمولان غائب و غیرغائب دارای ۳۰ سال به بالا و مشمولین دارای ۲ فرزند و بیشتر معاف از خدمت می باشند.

  • تبصره ۱– در راستای سیاست کلان ابلاغی افزایش جمعیت، مشمولان غایب و غیر غایب بالای ۳۰ سال و دارای دو فرزند یا بیشتر از خدمت وظیفه عمومی معاف می‌باشند.
  • تبصره ۲ – ادامه تحصیل دانش آموزان مقطع دیپلم و بالاتر و طالب حوزه‌های علمیه در خارج از کشور مطابق قانون خدمت وظیفه عمومی مجاز می‌باشد و دستورالعمل صدور معافیت تحصیلی آن توسط ستاد کل با همکاری وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تهیه و اجرایی می‌گردد.

راستینه تاکید کرد: مصوبه امروز مجلس منوط به طی شدن مراحل قانونی است و طبیعتا شورای نگهبان باید این مصوبه را مورد بررسی قرار دهد چنانچه ستاد کل نیروهای مسلح نیز نسبت به این مصوبه نظراتی داشته باشد به شورای نگهبان اعلام می کند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ستاد کل نیروهای مسلح نکاتی را مدنظر دارد که بایستی آنها را مورد توجه قرار داد تا با رفع دغدغه های شورای نگهبان و ستاد کل بتوانیم با این مصوبه، فرصتی را برای استفاده بیشتر دوره جوانی برای مهارت آموزی، حرکت به سمت تشکیل خانواده، ادامه تحصیل فراهم کنیم تا جوانان بر این اساس بتوانند از این فرصت برای تشکیل خانواده استفاده کنند.

نمایش بیشتر

هه‌وال ادمین

اسماعیل آتش زای کارشناس روانشناسی علاقه مند به خبر در حوزه های سیاسی ، اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا