فرهنگیمهمترین های هەواڵ

برگزاری کارگاه آموزشی آنالیز جریان الحاد در مهاباد

کارگاه دو روزه آموزشی آنالیز و بررسی جریان الحاد جدید، با حضور علاقه مندان و پژوهشگران عرصه رفع شبهات الحاد نسبت به دین در مهاباد برگزار شد.

در ابتدای شروع کارگاه، محمد ارجمندی، مسئول ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان مهاباد، بااشاره به احساس نیاز شدید جامعه نسبت به درک تحلیل های صحیح از پیدایش دین و بررسی و واکاوی شبهه های غیرعلمی و عامدانه خداناباوران نسبت به دین و ارائه ی فرمول های درست به دعوتگران برای پاسخگویی مناسب نسبت به مواخذه های ناصحیح خداناباوران و جریان الحاد که گاها غیرعامدانه نیز روی می دهد، برپایی چنین کارگاه هایی را بسیار ضروری توصیف نمودند.

حاج ماموستا دکتر امامی، امام جمعه مهاباد نیز طی سخنانی، ارائه ی پاسخ های کامل و حکیمانه نسبت به زوایای متعدد جریان الحاد و ادعاهای ملحدین را یکی از مهمترین و باارزش ترین اقدامات امروز تبلیغ و دعوت دانست و با ارائه ی مطالبی، راهکارهای وصول به مجادله و مباحثه صحیح را بیان نمودند.

در ادامه نیز، استاد مراد یوسفی، صاحب تالیفات متعدد در حوزه ی فلسفه ی دین و بررسی شبهات جریان الحادی، تدریس ده ساعته ی خود را طی چند حوزه کاری و موضوعی، ارائه دادند.

در این کارگاه دو روزه که به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد و مشارکت دفتر امام جمعه مهاباد برگزار شده بود، تعداد ۳۲۰ نفر از علاقه مندان که تعداد ۱۰۵ نفر از آن ها ساکن استان های مختلف کردنشین اهل سنت کشور بودند، در این کارگاه شرکت کردند. لازم به ذکر است که در پایان به تمامی شرکت کنندگان این کارگاه، گواهی آموزشی ده ساعته ارائه گردید.

نمایش بیشتر

هه‌وال ادمین

اسماعیل آتش زای کارشناس روانشناسی علاقه مند به خبر در حوزه های سیاسی ، اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا