اجتماعیمهمترین های هەواڵ

دلیل صف‌های طولانی بنزین در مهاباد چیست؟‌

جایگاههای سوخت در مهاباد چند روزی است که شاهد صف‌های طولانی از خودروهایی است که برای سوختگیری مراجعه می‌کنند. اتفاقی که با توجه به مدیریت صحیح در این حوزه کمتر در مهاباد شاهد این اتفاق بوده‌ایم

بررسی‌های خبرنگار پایگاه خبری هەواڵ نشان می‌دهد افزایش میزان مصرف با توجه به مسافرپذیر بودن شهرستان مهاباد دلیل اصلی این اتفاق است.

میزان مصرف شهرستان مهاباد در شرایط نرمال عددی بین ۲۰۰ تا ۲۲۰ هزار لیتر در روز است که در چند هفته گذشته با توجه به حضور گسترده مسافران این عدد از ۲۷۰ هزار لیتر نیز تجاوز کرده و باعث گردیده است در مقاطعی تعدادی از جایگاهای با توجه به اتمام موجودی خاموش شوند و باعث ایجاد صف و تراکم خودروها در سایر جایگاهها گردند.

در فضای مجازی نیز شایعاتی مبنی بر برنامه‌ریزی دولت برای گران کردن نرخ فرآورده‌های نفتی مطرح شده است که اولا سخنگو دولت صراحتا موضوع گرانی بنزین را رد نموده است و ثانیا بررسی افزایش‌های قبلی قیمت بنزین که هیچگاه باعث ایجاد کمبود و تشکیل صف نشده است این موضوع را به کلی رد می‌کند.

با توجه به افزایش میزان مصرف تا زمان اختصاص سهمیه مازاد و سپری شدن فصل مسافرت‌های تابستانی بهتر است به جای هجوم بی‌دلیل به جایگاهای سوخت ، صرفا در زمان نیاز اقدام به سوختگیری نماییم

نمایش بیشتر

هـه‌ژار رحـیـمـی

دانشجوی دکتری هوش مصنوعی علاقه مند به ترجمه و نوشتن در حوزه های تخصصی IT ، سیاست ، اقتصادی و اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا