حوادثمهمترین های هەواڵ

‍ ‍ زنده‌گیری دوازدە حلقه مار توسط آتش نشانان مهاباد

به گزارش پایگاه خبری هه‌وال و به نقل از ادارەی ارتباطات شورای اسلامی شهر و شهرداری مهاباد:سردار فداکار مکری رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد در این خصوص  اظهار داشت: از اول خردادماه سال جاری تا به امروز تعداد دوازدە حلقه انواع مار در منازل مسکونی شهروندان و خودروها زنده‌گیری و در دامان طبیعت رهاسازی شده است.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد عنوان کرد: هر ساله با گرم‌تر شدن هوا، شاهد ورود مار‌ها به داخل شهر و ورود به منازل مسکونی شهروندان هستیم.

وی گفت: با شروع فصل بهار و تابستان; حضور بیشتر شهروندان در دامان طبیعت معمولاً مار‌ها به داخل خودرو‌ها راه یافته و از این طریق به داخل شهر و پارکینگ منازل راه پیدا خواهند کرد.

فداکار اظهار داشت: مار‌ها به دلیل سمی بودن خطرناک بوده و حضور در مناطق شهری و منازل موجب ترس و وحشت شهروندان شده و همین علت باعث شده بسیاری از شهروندان با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته و درخواست کمک کنند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد از شهروندان درخواست کرد با رویت مار و حیوانات موذی ابتدا و در اولین مرحله با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته و در گام بعد بدون هیچ گونه اقدامی از محل فاصله بگیرند.

وی توصیه کرد: از پارک خودرو‌ها در دشت‌هایی که پوشش گیاهی بلند داشته خودداری نموده و قبل از اسکان، محل را بازرسی نموده تا از انتقال مار به داخل خودروی خود و انتقال آن به داخل شهر پیشگیری شود.

نمایش بیشتر

هه‌وال ادمین

اسماعیل آتش زای کارشناس روانشناسی علاقه مند به خبر در حوزه های سیاسی ، اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا