اقتصادیمهمترین های هەواڵ

افزایش ۳۵ درصدی جوجه‌ریزی در مرغداری‌های شهرستان مهاباد

جوجه‌ریزی در مرغداری‌های شهرستان مهاباد ۳۵ درصد افزایش یافته است.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد گفت: یک میلیون و ۲۸۷ هزار قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های شهرستان در دو ماه گذشته انجام شده است که ۳۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.افزایش ۳۵ درصدی جوجه‌ریزی در مرغداری‌های شهرستان مهاباد

رسول سعیدیان افزود: از نیمه اول آبان‌ ماه گذشته تاکنون این تعداد جوجه‌ریزی در ۴۴ مرغداری صورت گرفته و تولیدات حاصل از این اقدام به تدریج درحال عرضه به بازار است.

سعیدیان، با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۹۱۵ هزار قطعه جوجه در ۲۶ سالن‌ تولیدی این شهرستان موجود است، اظهارکرد: هم اکنون حدود ۱۰۵ هزار قطعه مرغ در هشت واحد تولیدی در انتظار کشتار قرار دارد و روزانه نیز با توجه به نیاز بازار، مرغ‌ها کشتار و در شهر توزیع می‌شوند.

وی گفت: همچنین در ماه جاری هم ۵۰۷ هزار قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری مهاباد انجام شده که این میزان نیز حدود ۳۰۰ هزار قطعه جوجه بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

سعیدیان، با بیان اینکه تولیدات گوشت مرغ مهاباد مازاد بر نیاز شهرستان است، افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده و با توجه به ظرفیت واحدهای مرغداری فعال مهاباد هیچگونه کمبود و نگرانی بابت تأمین گوشت مرغ شهرستان در آستانه سال نو و تعطیلات نورزوی وجود ندارد.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد اضافه کرد: بیش از ۶۰۰ تُن مرغ مازاد تولید شهرستان هم به سایر شهرها و استان‌های مجاور ارسال شده که از این میران ۱۶۷ تُن مرغ به امور پشتیبانی تولیدات دام و طیور آذربایجان‌غربی و ۵۲۲ تُن نیز به استان‌های همجوار ارسال شده است.

✍️ عبدالرحمن بهرامی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا