اجتماعیمهمترین های هەواڵ

آغاز عملیات اجرایی ۲ طرح آبرسانی در مهاباد

۲ طرح آبرسانی در منطقه کانی صوفی رشید مهاباد و شهر گوگ‌تپه کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن پیمان سپاری شد.

به گزارش پایگاه خبری هه‌وال ،منبع آب منطقه کانی صوفی رشید و طرح آبرسانی شهر گوگ تپه هر کدام به اندازه دو هزارمتر مکعب و با اعتبار ۲۸ میلیارد تومان در دو فاز اجرا می‌شود.

همچنین در صورتجلسه‌ تنظیم شده به موضوع فاضلاب شهر خلیفان و حفر دو حلقه چاه آب برای خلیفان و ۱۸ روستای منطقه و تقویت اعتبارات به ویژه برای طرح فاضلاب هفت روستای اطراف سد مهاباد تأکید شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی نیز در این آیین اظهار داشت: در بخش آب و فاضلاب مربوط به مساکن مهر مهاباد اقدامات خوبی انجام شده و ۵ میلیارد تومان اعتبارات اولیه را اخذ کردیم و پیگیر هستیم تا بعد از تامین اعتبار بعدی اقدامات لازم را انجام دهیم.

خوش سیرت ادامه داد: تاسیسات فاضلاب مساکن مهر هم را ایجاد شده و حدود ۹۹ درصد شهر تحت پوشش فاضلاب شهری قرار دارد و درخصوص بعضی از مناطق مانند شهرک صبا پیگیری‌هایی انجام شده و اعتبار اولیه را دریافت کردیم و درحال حاضر هم بخش پمپاژ را انجام می‌دهیم.معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه هم اکنون آبرسانی به ۱۰ هزار روستا را در دست کار داریم، گفت: پیش بینی و برنامه‌ریزی کردیم بیش ۵ هزار روستا توسط خیرین آبرسانی شوند.

آقازاده تصریح کرد: آذربایجان غربی در بخش آبرسانی نسبت به سایر استان ها وضعیت خوبی دارد و جزو پنج استان برتر کشور است.وی اضافه کرد: نزدیک هزار میلیارد تومان فقط برای بحث محرومیت زدایی در ۳۹۱ روستای استان اختصاص داده شده که فاز اول در صورت تامین اعتبار در عرض ۳۰ ماه عملیاتی خواهد شد.

✍️ عبدالرحمن بهرامی

نمایش بیشتر

هه‌وال ادمین

اسماعیل آتش زای کارشناس روانشناسی علاقه مند به خبر در حوزه های سیاسی ، اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا