بین المللسیاسیمهمترین های هەواڵ

گمانه زنی ها در مورد بیماری اردوغان ادامه دارد.

انصراف اردوغان از حضور در یک برنامه انتخاباتی دیگر و شایعات در مورد وضعیت سلامتی رجب طیب اردوغان ادامه دارند.

رئیس جمهور ترکیه روز جمعه ۲۸ آوریل بار دیگر در یک برنامه انتخاباتی به صورت مجازی شرکت کرد.در حالی که قرار بود اردوغان در مراسم افتتاحیه یک پل در شهر آدانا در جنوب ترکیه حضور یابد، اعلام شد که او در کاخ ریاست جمهوری و از طریق ویدیو همراه خواهد بود.

رئیس جمهور ۶۹ ساله ترکیه طی روزهای اخیر به دلیل مشکلات سلامتی از حضور در چند برنامه انتخاباتی، از جمله افتتاح نخستین نیروگاه هسته‌ای در کشور باز ماند.

او سه‌شنبه یک مصاحبه تلویزیونی را که زنده پخش می‌شد پس از دقایقی به دلیل “درد معده” قطع کرد.با ادامه لغو برنامه‌های انتخاباتی اردوغان، شایعاتی درباره نامساعد بودن اوضاع جسمی او بر زبان‌ها افتاده است.

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه، نخست اطمینان داد که حال رئیس دولت رو به بهبود است اما پس از آن اشاره کرد که غیبت اردوغان به دلیل بیماری “گاستروانتریت عفونی” است.

بر اساس گمانه‌زنی رسانه‌های دولتی چین، وضعیت اردوغان احتمالا “نامساعدتر از اعلام رسمی” است.

در واکنش به این شایعات، روز پنجشنبه ۲۷ آوریل فرهتین آلتون، مشاور اردوغان و مدیرارتباطات نهاد ریاست جمهوری، در پیامی توییتری “ادعاهای بی اساس” را رد کرد و گزارش‌های مبنی بر حمله قلبی اردوغان را “اطلاعات نادرست” خواند.

انتخابات ریاست جمهوری ترکیه  ۱۴ ماه مه (۲۴ اردیبهشت) برگزار می‌شوند. نظرسنجی‌ها از رقابت نزدیک بین اردوغان و رقیب سوسیال دموکرات او، کمال قلیچداراوغلو حکایت دارند.

نمایش بیشتر

هه‌وال ادمین

اسماعیل آتش زای کارشناس روانشناسی علاقه مند به خبر در حوزه های سیاسی ، اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا