فرهنگیمهمترین های هەواڵ

چهارمین جشنواره ساز و آواز کودکان و نوجوانان برگزار شد.

دیشب در یک رخداد ویژه ی هنری با حضور انبوه ویژه شرکت کنندگان کودک و نوجوان و استقبال ویژه مردم علاقه مند، جشنواره ساز و آواز کودکان و نوجوانان برگزار شد.

سیامند جوانبخت، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، در آئین افتتاح این جشنواره، با اعلام حمایت این نهاد از حضور هنرمندان برای خلق آثار و برنامه ریزی برنامه های مدون در عرصه های فرهنگی و هنری، این جشنواره را یکی از مولفه های ارزش گذاری فرهنگ و آئین رسمی این منطقه برشمرد که با هدف تقویت هنر و رسم و رسوم منطقه ای توسط دست اندرکاران آن تدارک یافته است.

سپس هدایت معروفی، رئیس انجمن صنفی هنرمندان مکریان مهاباد به عنوان مسئول برگزاری جشنواره، طی سخنانی، هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی استعدادهای برتر موسیقی کودکان و نوجوانان در دو حوزه ی سازهای موسیقی و آوازخوانی و همچنین ارزش گذاری فرهنگ و فولکلور کردی این منطقه دانست که در نهایت برندگان این جشنواره با نظر هیات داوران، سنجش و اعلام می گردند.

برابر اطلاعیه قبلی برگزاری جشنواره که حضور یکی از فوق ستاره های عرصه موسیقی کودکان و نوجوانان در این جشنواره را خبر داده بود، با حضور علی نظری طولابی که در برنامه عصر جدید شبکه سوم سیما بسیار ویژه درخشیده بود، به ظهور رسید. او در این جشنواره، در سه سانس به ارائه ی هنرنمایی خود پرداخت.

در ادامه این جشنواره، به آقای حسن محمدی که تاکنون اثرهای هنری ویژه ای در عرصه چوب و گِل سازی در قاب زندگی روستایی و سنتی مناطق کردنشین خلق نموده بود، تندیس پدرژپتوی مهاباد و به سبب فعالیت های مختلف فرهنگی و هنری خانم شادی حسینی اصل، مسئول کانون فرهنگی و هنری طلوع و مسئول بانوان کانون های فرهنگی و هنری مساجد مهاباد و دبیر اجرائی جشنواره ساز و آواز کودکان و نوجوانان، تندیس بانوی توانمند مهابادی و به خانم آوان مصطفی پور به عنوان پدیده ی سومین جشنواره ساز و آواز کودکان و نوجوانان و تالیف کتاب نوت موسیقی کُردی، جایزه ی ویژه جشنواره و اخذ ده میلیون تومان از شورای اسلامی شهر در مساعدت مالی چاپ این کتاب، تقدیم شد.

این جشنواره به همت انجمن صنفی هنرمندان مکریان مهاباد و کانون فرهنگی و هنری طلوع و با مشارکت شورای اسلامی شهر و شهرداری و هماهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد برگزار گردید.

نمایش بیشتر

هه‌وال ادمین

اسماعیل آتش زای کارشناس روانشناسی علاقه مند به خبر در حوزه های سیاسی ، اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا