محیط زیستمهمترین های هەواڵ

برگزاری مراسم روز درختکاری در مهاباد

پیش از ظهر امروز آیین کاشت ۳۰۰۰ اصله نهال به مناسبت ۱۵ اسفند روز درختکاری با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار، مسئولین ادارات، سمن ها، اصحاب رسانه در بلوار زنده یاد محمد اوراز در ورودی مهاباد از طرف پسوه برگزار گردید.

فرماندار مهاباد ضمن گرامیداشت این روز گفت: سالانه یک میلیون و دویست هزار نهال در مهاباد جهت توزیع در بین شهروندان تولید می‌شود که نشان از اهمیت موضوع محیط زیست و درختکاری در شهرستان است و همچنین در روز درختکاری ۱۵۰ هزار نهال در سطح شهرستان توزیع کرده‌ایم و نهال‌ها جهت غرس و کاشت در اختیار شهروندان و ارگان‌های شهرستان همچون شهرداری قرار داده می‌شود.

فرماندار مهاباد در ادامه از ایجاد دو پارک جنگلی در شهرهای گوگتپه و خلیفان در آینده نزدیک خبر داد.

آرش شهابی رییس شورای اسلامی شهر مهاباد در  آیین بزرگداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری که صبح روز دوشنبه مورخەی ١۵ اسفندماه برگزار گردید، با بیان اینکه سرانه فضای سبز در این شهر ۶ متر مربع به ازای هر شهروند است، گفت: با برنامه ریزی انجام شده تلاش می کنیم سال آینده این میزان را به ٩ مترمربع افزایش دهیم.

شهابی افزود: امسال به مناسبت هفته درختکاری سه هزار اصله درخت در معابر، پارکها و میادین سطح شهر توسط همکاران حوزه فضای سبز شهرداری غرس خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین امسال ٢ طرح احداث پارک جنگلی در منطقه داشامجید و شهرک فجر به مساحت ٧٠ هکتار برای سال آینده در دستور کار قرار دارد که با اتمام آنها سرانه فضای سبز از ۶ متر مربع به ٩ مترمربع ارتقا خواهد یافت.

نمایش بیشتر

هه‌وال ادمین

اسماعیل آتش زای کارشناس روانشناسی علاقه مند به خبر در حوزه های سیاسی ، اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا