مهمترین های هەواڵنقد و بررسی

جلسه فوق‌العاده اعضای شورای ترافیک مهاباد با موضوع بررسی طرح ترافیکی جدید

صبح امروز شورای ترافیک شهرستان مهاباد با حضور اعضای این گروه در سالن جلسات فرمانداری با محوریت بررسی طرح ترافیکی جدید در شهرستان و پیگیری مشکلات و گلایه شهروندان ازین طرح تشکیل جلسه داد.

بابک رستم پور شهردار مهاباد در ابتدای جلسه به بیان مزایا و نکات مثبت این طرح پرداخت و هدف از اجرای آن را کاهش بار ترافیکی در هسته مرکزی شهر و کاهش فشار بر محدوده خیابان جمهوری اسلامی تا سه راه وفایی عنوان کرد. که شاید در ابتدا نواقص و محدودیتهای ایجاد کند اما در طول زمان تمهیداتی اندیشیده خواهد شد (همچون ایجاد لاین تاکسی، پارکینگ خودروها، نصب دوربین ) تا گره های ترافیکی ازبین رفته و عبور و مرور شهروندان تسهیل گردد.

رستم پور همچنین در ادامه عنوان کرد: دلیل اصلی این حجم از ترافیک در هسته مرکزی شهر پارک غیراصولی خودروها ، اصرار بر حضور شهروندان و خودروهای تک سرنشین در حدفاصل میدان شهرداری تا سه‌راه وفایی می‌باشد ، و این طرح بدون فرهنگسازی، نصب دوربین و همراهی راهنمایی و رانندگی در اعمال قوانین سختگیرانه در خصوص پارک خودرها به سرانجام نخواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه طرح ترافیکی اخیر موفق به کنترل ترافیک در هسته شهر شد، گفت: رفتار ترافیکی شهروندان و عدم تمکین به محدودیت های اعمال شده باعث شده بازنگری طرح اجرا شده در دستور کار قرار گیرد.

آرش شهابی رییس شورای شهر مهاباد با بیان اینکه رویکرد این طرح باید در ابعاد مختلف بررسی شود مشکلات ترافیکی در مهاباد را در سه بخش دسته‌بندی کرد.

  • عرض خیابان‌های کل شهر مهاباد و مخصوصاً بافت مرکزی کم و یا با پارک خودروها اشغال و کمتر نیز شده است.
  • ضعف فرهنگ ترافیکی و رانندگی در مهاباد و پارکهای حاشیه‌ای و نامتعارف
  • کم رنگ بودن حضور پلیس راهنمایی و رانندگی در اعمال جریمه و وضع قوانین سختگیرانه جهت جلوگیری از تخلفات مخصوصا پارکهای دوبل و چندبل

در ادامه رییس پلیس نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی مهاباد و کارشناسان ترافیکی به ارائه نکته نظرات خود در این زمینه پرداختند و پیشنهاداتی ارائه کردند ،منجمله:

  • نصب دوربین جهت کاهش تخلفات رانندگی
  • افزایش تعداد افسران راهنمایی و رانندگی و سختگیری در اعمال قوانین
  • ایجاد مسیر جایگزین برای تردد
  • رفع مشکل ترافیک در سه‌راهی هواشناسی و دسترسی آسان به بیمارستان
  • طرح انتقال نمایشگاه های خودرو به شهرک صنفی کاوه
  • ساماندهی بهتر ایستگاه‌های تاکسی.

حسن عباسی فرماندار مهاباد اظهار کرد: طرح ترافیکی جدید در مهاباد مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است که باید به تمام گلایه ها و نظرات مردم توجه کرده و کاری که در جهت رفاه مردم است انجام بگیرد.

وی گفت که این طرح باید بعد از عید نوروز اجرا میشد و یکی از ایرادات تصویب این طرح را همزمانی و نزدیکی با ایام عید نوروز دانست.

فرماندار مهاباد در ادامه جهت کاهش بار ترافیکی اجرای طرح زوج و فرد ، جلوگیری از تردد ماشین آلات سنگین در سطح شهر ، ساماندهی اصولی میوه فروشان در تعدادی از میادین شهر ، ایجاد پارکیگنهای اختصاصی در تعدادی از مناطق شهر را پیشنهاد داد

در پایان این جلسه و با تصمیم گیری اعضای شورای ترافیک مهاباد مقرر شد لاین ویژه خودروهای عمومی در مسیر خیابان جمهوری اسلامی از میدان شهرداری تا سه راهی وفایی آزاد شود همچنین محدودیت تردد در فلکه شهرداری نیز برداشته شود.در ادامه مقرر شد در اسرع وقت نسبت به تحویل زمین برای راه اندازی پارکینگ ویژه خودروهای سنگین در ورودی با خروجی شهر اقدام شود.انتقال مرکز توزیع پلاک و شماره گذاری خودرو به شهرک صنفی کاوه از دیگر مصوبات این جلسه بود.

نمایش بیشتر

هه‌وال ادمین

اسماعیل آتش زای کارشناس روانشناسی علاقه مند به خبر در حوزه های سیاسی ، اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا