بهداشت و سلامتمهمترین های هەواڵ

آیا سیر برای سرماخوردگی خوب است؟

قطعا تا الان راجب خواص سیر چیزهای زیادی شنیده اید. سیر یکی از گیاهان با ارزش و سودمند است که در وعده های غذایی ما ایرانیان استفاده می شود. سیر برای درمان بسیاری از بیماری ها موثر است. اما در این مقاله می خواهیم درباره نبرد سیر با ویروس سرماخوردگی صحبت کنیم.

در گذشته ای نه چندان دور از سیر برای درمان بیماری های زیادی از جمله سرماخوردگی استفاده می کردند. اما آیا واقعا سیر برای سرماخوردگی خوب است و یا استفاده آن هیچ سودی برای درمان این بیماری ندارد؟ در واقع سیر دارای مواد معدنی و خواص بسیار مهمی برای درمان سرماخوردگی است. ترکیبات سیر با موادی مثل عسل نیز برای درمان این بیماری معجزه می کند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با خواص سیر برای سرماخوردگی و همچنین ترکیبات مهم سیر آشنا شوید.

▪️تقویت سیستم ایمنی بدن

با مسلط شدن ویروس سرماخوردگی بر بدن، کم کم سیستم ایمنی بدن ضعیف شده و همین باعث می شود تا سرماخوردگی طول بکشد و روند درمان شما کند پیش برود. مصرف سیر می تواند با تقویت سیستم ایمنی بدن باعث شود تا در مبارزه به این ویروس پیروز شود.

▪️مبارزه با ویروس

جدا از تقویت سیستم ایمنی بدن، سیر به طور مستقیم به مبارزه با خود ویروس می پردازد. سیر خاصیتی آنتی اکسیدان و آنتی باکتری دارد که این باعث می شود ویروس ها و باکتری های مضر بدن از بین ببرد.

نحوه استفاده سیر برای سرماخوردگی

۱_ سیر و عسل

همانطور که می دانید سیر طعمی تند دارد و مصرف خالی آن کمی سخت است. برای اینکه بتوانید سیر را مصرف کنید می توانید به آن عسل اضافه کنید. عسل نیز مانند سیر ضد باکتری و ضد ویروس است و همچنین به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک های زیادی می کند.برای تهیه این معجون باید به مقدار کافی عسل را در یک قاشق ریخته و سپس تکه های خرد شده سیر تازه را به روی عسل بریزید و سپس میل کنید. استفاده این معجون برای درمان سرماخوردگی های شدید نیز مفید است.

۲_قورت دادن سیر خام

شاید خوردن سیر برای بسیاری از افراد ناخوشایند باشد زیرا سیر طعمی تند دارد و همچنین بوی خوبی ندارد. اما مصرف سیر خام برای سرما خوردگی بسیار عالی است. برای این کار لازم نیست که سیر را بجویید.شما می توانید سیر را به قطعات کوچکی تقسیم کرده و آنها را با آب قورت بدهید و بدون آنکه بجویید از سیر استفاده کنید. اینگونه نه طعم تند و نه بوی بد سیر به شما آزاری نمی رسانند.

۳_ماست و سیر

ماست به تنهایی نیز یکی از ماده های غذایی است که می تواند سرماخوردگی را بهبود ببخشد. این ماده غذایی دارای پروبیوتیک است که می تواند با ویروس سرماخوردگی مبارزه کند.همچنین ماست حاوی کلسیم و پروتئین هایی است که می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود. ترکیب سیر و ماست نیز ماده ای پدید می آورد که تمام ویتامین ها و مواد مورد نیاز برای بهبود سرماخوردگی را دارد و شما می توانید در کمترین زمان سرماخوردگی را درمان کنید.

۴_چای سیر

مصرف مایعات برای درمان بیماری های ویروسی بسیار مفید است بخصوص اگر این مایعات گرم باشند. چای سیر یکی از بهترین مایعات گرم است که یم تواند در بهبود سرماخوردگی بسیار کمک کند.برای تهیه چای سیر لازم است چند مرحله بسیار ساده را انجام دهد. ابتدا باید یک لیوان بزرگ آب را قوری بریزید و سپس دو حبه سالم و تازه سیر را در آب بیندازید و بگذارید ۱۵ دقیقه روی حرارت بجوشد. سپس از روی حرارت بردارید و پس از اینکه کمی سرد شد به آن عسل اضافه کرده و میل کنید.

🖊️ اسماعیل آتش‌زای

نمایش بیشتر

هه‌وال ادمین

اسماعیل آتش زای کارشناس روانشناسی علاقه مند به خبر در حوزه های سیاسی ، اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا