سیاسیمهمترین های هەواڵ

روسیه: ۴۰ موشک و ۲۰ پهپاد به سمت اوکراین شلیک کردیم

منابع نظامی روسی می گویند: ۴۰ موشک به سمت اوکراین شلیک کردیم، همچنین ۲۰ فروند پهپاد ارسال کردیم

همچنین سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز در مصاحبه با خبرگزاری نووستی اعلام کرد که “جهش یکدفعه” آمریکا به موضوع آمادگی برای گفتگو با مسکو به این دلیل است که همه تلاش‌های آن‌ها برای ایجاد یک ائتلاف ضد روسی با شکست مواجه شده است

ریابکوف در پاسخ به سئوالی درباره لزوم حفظ کانال ارتباطی بین آمریکا و روسیه به منظور جلوگیری از تکرار بحران کارائیب، گفت: «نمی توان اقتصاد ما را که با اطمینان در برابر ضربه مقاومت کرده، “پاره پاره کرد”. تلاش‌ها برای تشکیل یک ائتلاف بین‌المللی ضدروسی که گسترده‌تر از پیوند مرسوم ایالات متحده و دست نشاندگان آن است، نیز شکست خورده است. در واقع، از همین جا، اظهارات ضدو نقیض مقامات واشنگتن نشأت گرفته، که نمی‌توانند تصمیم بگیرد که بالاخره آیا لازم است با مسکو گفتگو کنند یا در مواضع قبلی خود که از گفت و گوی مستقیم با مسکو تا زمانی که “رفتار خود را تغییر نداده”، ایستادگی کنند.»

موشک

این دیپلمات یادآور شد که روابط مسکو و واشنگتن در حال حاضر در موقعیتی قابل مقایسه با دوران اوج جنگ سرد قرار دارد. وی افزود: در حالیکه ما از تماس با آن‌ها خودداری نمی‌کنیم. ما معتقدیم که همیشه حرف زدن بهتر از عدم صحبت است. البته این ارتباطات باید بر اساس احترام متقابل و در نظر گرفتن منافع ایجاد شود.»

نمایش بیشتر

هـه‌ژار رحـیـمـی

دانشجوی دکتری مدیریت راهبردی علاقه مند به ترجمه و نوشتن در حوزه های تخصصی IT ، سیاست ، اقتصادی و اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا