علم و تکنولوژیمهمترین های هەواڵ

مردم روزانه چند ساعت آنلاین هستند؟ 

کاربران جهانی رسانه‌های اجتماعی روزانه به طور متوسط دو ساعت و ۲۷ دقیقه از زمان خود را صرف بازدید از این رسانه‌ها می‌کنند که این زمان در یکسال گذشته ۲ دقیقه افزوده شده و بدین معناست که کاربران اینترنت در جهان در سال ۲۰۲۲ بیش از ۴ تریلیون ساعت را صرف استفاده از رسانه‌های اجتماعی خواهند کرد.

بر پایه گزارش جهانی فضای دیجیتال در سال ۲۰۲۲، بیش از دو سوم (۶۷.۱ درصد) از جمعیت جهان (۷.۹۱ میلیارد نفر) در حال حاضر از تلفن همراه استفاده می‌کنند و تعداد کاربران منحصر به فرد آن در آغاز سال جاری میلادی به ۵.۳۱ میلیارد نفر رسیده است. این تعداد در طول یکسال گذشته ۹۵ میلیون نفر، معادل ۱.۸ درصد رشد کرده است.

تعداد کاربران اینترنت در جهان نیز در ژانویه سال ۲۰۲۲ به ۴.۹۵ میلیارد نفر رسیده که نشان دهنده ضریب نفوذ اینترنت در میان ۶۲.۵ درصد از کل جمعیت جهان است. داده‌های این گزارش نشان می‌دهد که تعداد کاربران اینترنت ۱۹۲ میلیون نفر (۴ درصد) در یک‌سال گذشته رشد داشته است.

بر پایه این گزارش، در ژانویه ۲۰۲۲، ۴.۶۲ میلیارد کاربر رسانه‌های اجتماعی در سراسر جهان وجود دارد. این رقم برابر با ۵۸.۴ درصد از کل جمعیت جهان است. البته باید مدنظر داشت که کاربران رسانه‌های اجتماعی ممکن است نشان دهنده افراد منحصر به فرد نباشند.

کاربران جهانی رسانه‌های اجتماعی در طول ۱۲ ماه گذشته بیش از ۱۰ درصد رشد داشته است و ۴۲۴ میلیون کاربر جدید فعالیت در رسانه‌های اجتماعی را در طول سال ۲۰۲۱ آغاز کرده‌اند. این بدان معناست که طی یک‌سال گذشته، به طور متوسط روزانه بیش از ۱ میلیون کاربر یا ۱۳.۵ کاربر جدید در هر ثانیه به کاربران رسانه‌های اجتماعی اضافه شده است.

این گزارش حاکیست که شمار کاربران شبکه‌های اجتماعی در حال حاضر ۳.۱ برابر بیشتر از ۱.۴۸ میلیارد کاربر ثبت شده در سال ۲۰۱۲ است.

در مقایسه با گزارش سال پیش، اینستاگرام از نظر محبوبیت در میان کاربران ۱۶ تا ۶۴ ساله اینترنت از فیسبوک پیشی گرفته و جایگاه دوم را در رتبه‌بندی جهانی کسب کرده است.

با این حال، فاصله محبوبیت این دو رسانه اجتماعی هنوز به هم نزدیک است. ۱۴.۸ درصد از کاربران جهانی اینترنت اینستاگرام را به عنوان پلتفرم مورد علاقه خود می‌شناسند، در حالی که این نرخ برای فیسبوک ۱۴.۵ درصد است؛ هر چند که فیسبوک در میان شبکه‌های اجتماعی همچنان بیشترین تعداد کاربر عضو را در جهان دارد.

با این حال، یکی دیگر از پلتفرم‌ دیگر شرکت متا یعنی واتس‌اپ در صدر رتبه‌بندی جهانی قرار دارد و ۱۵.۷ درصد از کاربران اینترنت اپلیکیشن پیام‌رسان را به‌عنوان پلتفرم اجتماعی مورد علاقه خود در ژانویه سال ۲۰۲۲ انتخاب کرده‌اند.

بر پایه این گزارش، کاربران اینترنت روزانه ۶ ساعت و ۵۸ دقیقه از زمان خود را صرف استفاده از اینترنت می‌کنند و به اصطلاح آنلاین هستند. این زمان در مقایسه با یکسال پیش ۱ درصد افزایش یافته است.

کاربران آفریقای جنوبی در مقایسه با سایر کشورهای مورد بررسی، روزانه با ۱۰ ساعت و ۴۶ دقیقه بیشترین زمان را آنلاین هستند و در مقابل ژاپنی‌ها با متوسط روزانه ۴ ساعت و نیم کمترین حضور را در شبکه جهانی اینترنت دارند

نمایش بیشتر

سید سیاوش سید قادری موکری

سید سیاوش سید قادری موکری کارشناس مهندسی کامپیوتر علاقه مند به اخبار اقتصادی و حوزه بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا