اجتماعیمهمترین های هەواڵ

پشت پرده اعطای مجدد کمک هزینه حمل و جایزه کشت چغندر قند به کشاورزان چیست؟

در واپسین روزهای سال بود که انتشار خبری مبنی بر اعطای مجدد کمک هزینه حمل و جایزه چغندر قند از سمت کارخانجات به کشاورزان باعث بروز حواشی فراوانی شد. در آن روزها کانال منتسب به نماینده مهاباد با پخش یکسری پیغام تبریک که به ظاهر از سمت کشاورزان منطقه علی الخصوص کشاورزان پیرانشهری ارسال شده بود دستیابی به این مهم را حاصل زحمات و پیگیری مستمر! خود ذکر کرد.

چند روز پس از این موضوع دکتر رسول خضری در کانال تلگرامی منتسب به خود با واکنش شدید نسبت به این حرکت نماینده مهاباد بدون اسم بردن از شخصی خاص اعلام کرد که عده ای قصد دارند با اعمال پوپولیستی این دستاورد را به نام خود مصادره کنند و با انتشار نامه ها ، اسناد و پیگیری های چندین ماهه خود اعلام کرد که تحقق این مهم حاصل دیدارها و رایزنی های وی بوده نه شخص دیگر.

واکنش دکتر رسول خضری به مصادره دستاورد جایزه چغندرکاران توسط محمودزاده

هرچند دکتر خضری در مطلب خود از شخص خاصی نام نبرد ولیکن با توجه به رسانه ای کردن این موضوع از طرف محمودزاده نماینده مهاباد، می تواند با اطمینان اعلام کرد که طرف صحبت وی شخص جلال محمودزاده بوده است.

پس از این موضوع کانال نماینده مهاباد رسما موضع تدافعی گرفته و بر ادامه نشر تبریکات کشاورزان خط پایان کشید. بنظر میرسید با این حرکت سعی کرد تا حدودی از التهاب بوجود آمده بکاهد. اما سوال اینجاست:

  • با توجه به اینکه محمودزاده از حوزه انتخابیه مهاباد در مجلس حضور دارد اصولا انتشار پیام های تبریک کشاورزان پیرانشهری (البته در صورت صحت و واقعی بودن) چه توجیهی می تواند داشته باشد؟
  • وقتی جهاد کشاورزی پیرانشهر صراحتا اعلام می کند این دستاورد حاصل رایزنی دکتر خضری با وزیر اقتصاد و وزیر جهاد کشاورزی است چه کس یا کسانی این اطلاعات غلط را در اختیار کشاورزان قرار داده اند که محمودزاده باعث بروز این اتفاق بوده است؟
  • چرا در مقابل هشدار شدید اللحن دکتر خضری محمودزاده ترجیح داده است سکوت اختیار کند؟

تقدیر جهاد کشاورزی پیرانشهر از دکتر خضری

آنچه که واضح و مبرهن است این است که اگر بخواهیم از بُعد حرفه ای موضوع را بررسی کنیم دخالت یک نماینده در حوزه انتخابیه نماینده ای دیگر امری ناپسند بوده و معمولا با واکنش متقابل نماینده ها روبرو می شود. محمودزاده اگر مطمئن است که اخذ این دستاورد حاصل رایزنی و پیگیری او است اسناد و مدارک مربوطه را منتشر کند و در مقابل ادعای دکتر خضری سکوت نکند چرا که این سکوت به حساب ضعف و خالی بودن دست وی قلمداد می گردد.

اما محمودزاده از انتشار این نامه نگاری ها در خصوص شهری دیگر چه اهدافی می تواند داشته باشد. در این خصوص گمانه زنی های فراوانی وجود دارد که از جمله مهمترین آنها می تان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • با استناد به  ریزش شدید آراء محمودزاده در مهاباد و از بین رفتن جایگاه مردمی وی به صورت کامل ، با توجه به اینکه در گذشته وی مدیر جهاد کشاورزی پیرانشهر بوده است، آیا با این کارها قصد دارد زمینه را برای کاندیداتوری در دور بعد مجلس در پیرانشهر فراهم کند؟
  • آیا وی با این عمل قصد دارد تا در بین کشاورزان منطقه اسمی برای خود دست و پا کرده و زمینه را برای کاندیداتوری یکی از نزدیکان خود فراهم کند؟
  • آیا با این اعمال سعی دارد تا انفعال وحشتناک خود در مهاباد را توجیه نموده و به نوعی کم کاری دو ساله خود را از اذهان عمومی پاک کند؟

جلال محمودزاده

پر واضح است که ادامه شرایط فعلی و سکوت نماینده مهاباد این موضوع را تلقین می کند که ادعای وی در خصوص پیگیری موضوع کمک هزینه حمل و جایزه چغندر مربوط به پیگیری های نماینده سردشت و پیرانشهر  بوده و محمودزاده با این کارها سعی نموده است تا با دستاورد سایرین برای خود کارنامه سازی کند.

واقعیت از چه قرار است؟ آیا نماینده مهاباد سکوت خود را خواهد شکست؟ باستی منتظر ماند و نظاره گر اتفاقات آتی بود. هه وال به عنوان رسانه ای مستقل آمادگی دارد جوابیه محمودزاده نماینده مهاباد را (در صورت وجود) منتشر نماید.

 

نمایش بیشتر

هـه‌ژار رحـیـمـی

دانشجوی دکتری هوش مصنوعی علاقه مند به ترجمه و نوشتن در حوزه های تخصصی IT ، سیاست ، اقتصادی و اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا