بین المللسیاسیمهمترین های هەواڵ

اظهارات ولادیمیر پوتین درباره رفراندوم و کردها

ولادیمیر پوتین می گوید داشتن رابطه با کردها مستلزم در نظر گرفتن پیچیدگی ها و حسایت های خاصی است. با این وجود، مسکو به همکاری با کردها ادامه می دهد.

به گزارش هه وال به نقل از خبرگزاری تاس روسیه، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه روز گذشته در کنفرانس سالانه خود با خبرنگاران جهان، درباره اقلیم کردستان، رفراندوم استقلال و نیز رابطه مسکو با کردها هم اظهارنظر کرد.

ولادیمیر پوتین گفت: رفراندوم در مورد استقلال (اقلیم کردستان) برگزار شد و سپس رییس اقلیم کردستان گفت که اجرای این تصمیم باید به تعویق بیفتد. وی بعدا استعفا داد اما این تصمیم همچنان به قوت خود باقی است. ما درباره این موضوع این طور تلقی می کنیم که هر چیزی باید بر اساس قوانین فعلی و با احترام به یکپارچگی قلمرو عراق باشد و به صورت ظهور ناگهانی اتفاق نیفتد. همچنان که رهبری کردستان نیز خود به همین صورت عمل کرد.

وی افزود: روسیه قصد دارد به همکاری با عراق و اقلیم کردستان ادامه دهد.

ولادیمیر پوتین درباره حضور شرکت های نفتی این کشور از جمله روسنفت در اقلیم کردستان گفت: شرکت های ما ، از جمله روسنفت با عراق و بویژه با اقلیم کردستان کار می کنند. ما معتقد هستیم این همکاری تا حد زیادی به نفع اقتصاد عراق و نیز اقلیم کردستان و روسیه خواهد بود.

ولادیمیر پوتین درباره رابطه روسیه با کردها گفت: ما از گذشته رابطه ای بسیار خوب و بر پایه اعتماد با کردستان و به طور با کردها داشته ایم. من تمام پیچیدگی های موضوع را درک می کنم. اما با در نظر گرفتن تمام حسایت های موضوع، هیچ چیزی نمی تواند مانع گسترش رابطه ما با کردها شود.

نمایش بیشتر

هـه‌ژار رحـیـمـی

دانشجوی دکتری مدیریت راهبردی علاقه مند به ترجمه و نوشتن در حوزه های تخصصی IT ، سیاست ، اقتصادی و اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا