اجتماعیمهمترین های هەواڵ

اولین نطق میان دستور نماینده مهاباد ، تکرار سخنرانی استقبال از رئیس جمهور با تغییر فعل ها

امروز مورخ ۲۰ مرداد  ۹۵ در حالی شاهد ایراد اولین نطق میان دستور جلال محمودزاده ، نماینده مهاباد در مجلس بودیم که مطابق انتظار در سخنرانی ایشان هیچ موضوع جدیدی مطرح نگردید و تماما ترکیبی از سخنرانی قبلی خود در مراسم استقبال از رئیس جمهور و بخشی نیز کپی برداری از سخنان امام جمعه محترم شهرستان حاج آقا سهرابی در مراسم استقبال از  ریاست محترم جمهوری دکتر روحانی بود.

سخنرانی با سلام و صلوات بر امام راحل (ره) و آرزوی طول عمر برای رهبر معظم انقلاب آغاز گردید. ایشان سپس از مسئولان و مدیران رده بالای دولت خواستند تا در راستای تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی گام بردارند. سپس دکتر روحانی را مخاطب قرار داده و با یاداوری رای ۸۶ درصدی مردم کورد به ایشان ، سوال کردند که تاکنون برای مردم کورد چه قدمی برداشته اند. موردی که در مراسم استقبال نیز عینا توسط مسئولان شهرستانی ذکر گردید و فقط افعال ان تغییر یافته است.

در مرحله بعد همچنانکه انتظار میرفت موضوع پتروشیمی در صدر سخنرانی ایشان قرار گرفت و خواهان استفاده از نیروهای بومی و محلی در پتروشیمی شدند و از عبارت “افرادی از سایر استان ها بر انها حکمرانی می کنند استفاده نمود” که این جمله دقیقا از فرمایشات حاج آقا سهرابی در مراسم استقبال کپی برداری شده است. در مورد پتروشیمی مهاباد ذکر این مطلب لازم است که این مجتمع در مجلس ششم و در دوران نمایندگی آقای بهمنش تصویب شد و در مجلس هفتم و با پیگیری های آقای آئین پرست کلنگ زنی شد و در نهایت امسال و در روزهای انتهایی نمایندگی آقای احمدی در مجلس نهم افتتاح گردید. صحبت از استفاده از نیروهای بومی در پتروشیمی در حالی تبدیل به جمله غالب دوستان گردیده است که در شعاع چند صد کیلومتری مهاباد دانشگاه نفت وجود ندارد و این دوست به جای اصرار بر استفاده از نیروهای غیر متخصص بومی در موارد حساس ، می توانستند در مجلس هشتم که نماینده شهر بودند نسبت به انتقال رشته های گروه نفت و پتروشیمی به دانشگاههای مهاباد اقدام نمایند تا شهر از وجود فارغ التحصیلان برای رشته های مرتبط بی بهره نماند.

در ادامه ایشان با حمله به تصفیه خانه مهاباد تاسیس آن را زیر سوال بردند و در سخنی بسیار عجیب بوی نامطبوع آن را عاملی برای تخلیه روستاهای اطراف و مهاجرت ساکنان آن خواندند این در حالی است که روستاهای اطراف تصفیه خانه (اگریقاش ، یوسفکند ، قم قلعه) که خود در ۵ کیلومتری شهر واقع شده است جزو بزرگترین روستاهای دشت شارویران محسوب می شوند و اغلب جمعیت بالای ۵ هزار نفر دارند و دارای حاصل خیز ترین خاک و در پایین دست سد مهاباد واقع شده اند و اینکه چرا و چگونه قرار است ساکنان آنها مهاجرت کنند بایستی از ایشان سوال کرد!!! لازم به ذکر است که در مواردی قیمت ملک در این روستاها از بسیاری از محلات شهر بالاتر است.

سپس در ادامه صحبت هایشان با اشاره به صنایع پایین دست پتروشیمی ، کشت و صنعت ، بیمارستان دوم شهر و تبدیل شدن روستای بزرگ گوگتپه به شهر ، مسئولان ذیربط را به پاسخگویی فراخواندند که صد البته تمامی این موارد به کرات در سخنان و مطالب ایشان ذکر شده و سر سوزنی تازگی نداشت.

نکته حائز اهمیت در سخنرانی امروز نماینده مهاباد در صحن علنی مجلس ختم تمامی جملات ایشان به افعال منفی از قبیل “نشده” ، نبوده” ، “انجام نگرفته” و …می باشد و به جای دست گذاشتن بر روی موارد کلیدی در جهت توسعه بیشتر شهر ، سعی در یاداوری هر آنچه داشتند که انجام نشده است و عملا برنامه و ایده ای برای آینده شهر ارائه نکردند.

در انتها آنچه باعث تعجب همگان شد عدم استفاده نماینده مهاباد از ۷ دقیقه زمان استانداردی است که در اختیار ایشان قرار داده بود. شاهد بودیم که سخنرانی ایشان قبل از دریافت تذکر اولیه نزدیک شدن به انتهای زمان سخنرانی به اتمام رسید این در حالی بود که سخنرانی نمایندگان زاهدان و رامهرمز در حالی به اتمام رسید که چندین و چند بار تذکر اتمام زمان دریافت کردند که خود نشان از دست پر آنها در هنگام ارائه نطق دارد. اینکه چرا و به چه دلیلی ایشان از ۷ دقیقه زمان خود استفاده نکردند سوالی است که ذهن بسیاری را درگیر خود کرده است.

آنچه که در نهایت شاهد آن بودیم بیان یکسری از صحبت های تکراری و بدون داشتن هیچ طرح و برنامه ای از سمت نماینده مهاباد در مجلس بود که این مسئله خود باعث رنجش هر چه بیشتر مردم مهاباد گردیده است. ما مردم مهاباد انتظار داریم نماینده در مجلس از تمام ظرفیت های قانون اساسی استفاده نماید و با جذب اعتبار و پیگیری مطالبات مردم باعث پیشرفت شهرمان شود چرا که معتقدیم تذکر به این وزیر و حمله به آن وزیر باعث پیشرفت نمی شود ، جاده ای را آسفالت نمی کند و شغلی ایجاد نمی کند.

مهابادم آرزوست

هه ژار رحیمی

نمایش بیشتر

‫۹ دیدگاه ها

 1. دوست عزیز
  سلام
  شما از تکرار ملال آور و تملق آمیز و بی خاصیت صحبت کرده ای و مطالب مهمتری را فراموش کرده اید.
  فراموش کرده اید که اشاره بفرمایید جناب مهندس بزرگوار به هیچ وجه اعتقادی به بومی گزینی ندارند. اگر معتقد به بومی گزینی بودند، روسای دانشگاهها را از نیروهای غیر مهابادی و غیر دانشگاهی انتخاب نمی کرد.
  نماینده زحمت کش بر این باورند که در قبال زحماتی که می کشند (؟!!!) حق حکومت بر شهر و امکانات و ادارات آن را دارد.
  شما مسایل مهمتری را هم فراموش کرده اید گوشزد فرمایید، که اینجا برای بازگویی زیاد مناسب نیست

 2. همانطور که در متن نیز اشاره شده این شعار ها به هیچ عنوان برای شهر نان و آب نمی اورد
  انشالله روزی برسد آقای مهندس جلال محمودزاده دست بردار پتروشیمی شوند و بدونن این شهر چیزای دیگعه ای هم نیاز داره

 3. با سلام
  همه دیدن که مهندس محمود زاده دور اول نمایندگی هم فقط شعار داد و هیچ کاری برای شهر نکرد
  ولی متاسفانه این دوره شعار هم نمیتونه بده و فقط یکسری صحبت تکراری را داره مطرح میکنه
  واقعا آدم نمیدونه چی بگه

 4. کاش می شد به جای انتقاد از همدیگر.ا زافکارهم استفاده میکنیم من دوست داشتم تمام نمایندگان مهاباد نخبه بودندچون امروز من به خودمی باریدن که شهری آزاد و آباد دارم خواهشا به جای تقابل به تعامل و پیشرفت فکر کنیم ازهمه ممنونم خصوصا خبرگزاری زحمت کش هه وال

 5. دوست عزیز جناب اقای هژار رحیمی برداشت هایی که از سخنرانی اقای محمود زاده گرفتید واقعا بجا نبوده و در بی اطلاعی و ناآگاهی کامل تجزیه و تحلیل کردید.
  بنده خودم ساکن اگریقاش هستم و از بوی بد این تصفیه خانه یا به عبارتی بوگند خانه ی مهاباد که فاضلاب شهر مهاباد رو آوردن در دل شارویران قرار دادند و خودتان بوی ان را احساس نمیکنید و نخواهید کرد به شدت ناراضی هستیم و طبق فرمایشات محمود زاده اگر توان فرار داشتیم از این بوی بد فاضلات خانه ی مهاباد فرار میکردیم.
  پس بجای بد گفتن و تحلیل صحبت های محمود زاده اطلاعات بیشتری کسب کنید‌.

  1. با سلام
   دوست عزیز در اینکه بوی تصفیه خانه وجود دارد شکی نیز و بنده نیز منکر این قضیه نشده ام ولی اینکه بوی تصفیه خانه باعث مهاجرت و تخلیه روستایی مانند اگریقاش شود اندکی دور از ذهن است .از دید بنده بیان این مطلب صرفا تصفیه حساب با نماینده قبلی بود
   با تشکر

 6. کاک هار رحیمی . مهابادت آرزوست. علت اصلی تخلیه روستا رو گرفتن آب کشاورزی به بهانه احیای ویرانگاه ارومیه اعلامی کرد. در بوکان نیز به بهانه احیای دریاچه ، سد بوکان در دست احداث را خواباندند درحالی که سدی دیگر همزمان با آن که آبریز دریاچه ارومیه بود در تبریز افتاح شد. و بیش از ۹۵ درصد آب تنها سدفعلی بوکان نیز به تبریز و شهرهای آذربایجان شرقی سرازیر می شود.
  ننگ بر دغل

  1. سلام
   ضمن تشکر از تماس شما ، از حضرتعالی تقاضا دارم سخنرانی ایشان را دوباره مطالعه کنید یا شنونده باشید. ایشان به صراحت اعلام کردند بوی تصفیه خانه باعث مهاجرت در روستاهای اطراف می گردد
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا