پیش فرضسیاسیمهمترین های هەواڵ

شروط «مسعود بارزانی» برای به تاخیر انداختن همه‌پرسی‌ جدایی

شروط «مسعود بارزانی» برای به تاخیر انداختن همه‌پرسی‌ جدایی

رئیس اقلیم کردستان عراق پس از دیدار با وزیر دفاع انگلیس، طی بیانیه‌ای از شروطش برای به تاخیر انداختن همه‌پرسی جدایی گفت.

«مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق پس از دیدار با «مایکل فالون» وزیر دفاع انگلیس در اربیل طی بیانیه‌ای شروطش برای به تاخیرانداختن زمان همه‌پرسی جدایی را طرح کرد.

بر اساس این بیانیه که در پایگاه خبری «السومریه نیوز» منتشر شد، وی تاکید کرد: هیچ گزینه‌ای جز استقلال باقی نمانده است. درخواست‌ها برای تاخیر انداختن همه‌پرسی و گفت‌وگو با بغداد بدون مشخص کردن مضامین این گفت‌وگو و ماهیت تضمین‌های بین‌المللی موجب نخواهد شد که همه‌پرسی به تاخیر بیافتد.

بارزانی افزود: تنها در صورتی که دولت عراق با گفت‌وگو برای استقلال اقلیم کردستان بر اساس یک سقف زمانی مشخص و تضمین‌های بین‌المللی موافقت کند رهبران سیاسی کردستان نیز گردهم ‌خواهند آمد و تصمیم نهایی خود درباره همه‌پرسی را اتخاذ خواهند کرد.

وی تاکید کرد: جایگزین‌هایی که تاکنون مطرح شده، ضامن گفت‌وگو با بغداد برای استقلال کردستان نیست. ما همه انواع روابط با بغداد را امتحان کرده‌ایم اما همگی شکست خوردند و در مقابل ما هیچ گزینه‌ای جز استقلال باقی نمانده است و ما می‌خواهیم که تنها دو همسایه خوب باشیم و بهترین روابط را با یکدیگر داشته باشیم

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک نظر

  1. درود بر شرفت مرد کردستان دیگه واقعا حقشه که مستقل بشه واگه هرکشوری یا قدرتی مخالفت کنه حق طبیعی کردها رو ضایع میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن