پیش فرضسیاسیمهمترین های هەواڵ

درگیری‌ میان ترکمن ها و کُردها در کرکوک و استقرار نیروهای امنیتی در سراسر شهر

در پی خشونت‌های جاری در شهر کرکوک در آستانه برگزاری همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان، نیروهای امنیتی کردی و پلیس عراق در سراسر این شهر ایستهایی بازرسی ایجاد کردند.

اقدامات خشونت‌بار در شهر کرکوک واقع در شمال عراق به استقرار نیروهای امنیتی و پلیس بیشتر در این شهر به منظور مهار درگیری‌های خونین پیش از برگزاری همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان؛ منجر شد.

«مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق با وجود مخالفت‌های بغداد و کشورهای همسایه عراق و منطقه و حتی جامعه بین‌الملل، همچنان اصرار می‌ورزند که در ۲۵ سپتامبر آینده، همه‌پرسی جدایی برگزار شود.

به نوشته «رویترز»، در پی کشته شدن یک کُرد در درگیری میان محافظان دفتر سیاسی حزب ترکمانی در کرکوک، نیروهای امنیتی کردی و پلیس عراق، چندین ایست بازرسی در مناطق مختلف این شهر برقرار کرده‌اند.

دوشنبه نیز یک استاد دانشگاه حامی همه‌پرسی منطقه کردستان، در پی انفجار خودرویش در کرکوک، زخمی شد.

منابع آگاه در گفت‌وگو با «اسکای نیوز»، اعلام کردند که نام این استاد دانشگاه «ناظم الشمری» است که به دلیل جراحت به بیمارستان انتقال یافته است.

از سوی دیگر، شبکه ماهواره‌ای «دجله» نیز اعلام کرد که امروز یک گروه مسلح ناشناس، یک گشتی پلیس کرکوک را در مقابل مقر دوم جبهه ترکمانی در منطقه «المصلی» را ابتدا با آر پی جی هدف قرار دادند اما این شلیک به هدف نخورد و به همین دلیل، افراد مسلح به سوی این گشتی تیراندازی کردند و سپس فرار کردند. این اقدام به زخمی شدن نیروهای پلیس حاضر در این گشتی منجر شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن