پنج شنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

آیا اعتراض به آسفالت کوچه مسئول نشین! باعث ممنوع الورود شدن ھەواڵ در جلسات فرمانداری مهاباد شد؟

چندی قبل در پی تماس تلفنی با مدیر مسئول هه وال باخبر شدیم که تا اطلاع ثانوی خبرنگاران این رسانه از حضور در جلسات فرمانداری منع شده اند. اما دلیل این تصمیم عجیب مسئولان فرمانداری چه بود؟

چند روز قبل از این واقعه، هه وال در مطلبی با اشاره به آسفالت کوچه جنب اداره جهاد کشاورزی از مسئولین شهری علی الخصوص مجموعه شهرداری بابت توجه به کوچه ای که فقط یک درب در آن وجود دارد گلایه کرد. هه وال در این مطلب خواستار توجه بیشتر شهرداری به مناطق حاشیه شهر شده بود و در قیاس تصویر آسفالت نابود شده یکی از محلات شهر را به عنوان مثال نشان داده بود.

اما داستان کوچه معروف چه بود؟

این کوچه که پشت اداره جهاد کشاورزی واقع شده است کوچه ای فرعی است که فقط و فقط یک در به آن باز می شود و آن هم نمایندگی و تعمیرگاه یکی از خودروسازان چینی است. این کوچه که قبلا هم بتن ریزی شده بود دارای حداقل ترافیک بوده و در روز تعداد خودروهای عبوری از آن شاید به زحمت به ۵ عدد برسید.

 

 

اما آسفالت این کوچه در شرایطی انجام گرفت که صدای ناله های شهرداری گوش فلک را کر کرده بود و فریاد ندارم ندارم  آن بر تمامی تصمیمات شهرداری تاثیر گذاشته بود و این مشکل تا بدانجا پیش رفته بود که حتی شهرداری از پرداخت حقوق پرسنل نیز چند ماهی عقب بود ولی در این بحران مالی مشخص نشد چرا شهرداری هنوز برای آسفالت کوچه ای که فقط فرزند یکی از مسئولان در آنجا مشغول کاسبی برای جیب خود است بودجه دارد و می تواند هزینه کند.

هر چند در جلسه مطبوعاتی که در روزهای آخر مهندس کردستانی با اصحاب رسانه ترتیب داد به صراحت موضوع مطرح شده در هه وال را برحق دانست و مشخص نیست چرا عده ای در این وسط کاسه داغ تر از آش شده اند و پس از این ماجرا ، فرمانداری را با ملک شخصی اشتباه گرفته و هه وال را به آنجا ممنوع اورود کرده اند!

پس این ماجرا با گشتی عادی در محلات حاشیه شهر تعدادی تصویر را برای آقایان آماده کرده ایم تا قضاوت کنند واقعا کدامیک از یک کوچه ها بیشتر به آسفالت نیاز دارد. آیا صرف اینکه فرزند فلان مسئول در آن کوچه مشغول کاسبی برای جیب مبارک است می توان کوچه ای را آسفالت نمود؟

چندی قبل فرماندار مهاباد مهمان دفتر یکی از پایگاههای خبری شهرستان مهاباد بود. ایشان در آنجا ضمن تقدیر از فعالان رسانه ای سطح شهر اقدام به دسته بندی رسانه ها به میانه رو و تندرو! نمودند این در حالی است که هم اکنون یکی از رسانه ها در اقدامی تندرویانه به مجموعه فرمانداری ممنوع الورود است و شخص فرماندار بیشتر از ۲ ماه است در قبال این موضوع سکوت کرده است.

هنوز داستان مشخص نیست که چرا و چگونه هه وال به فرمانداری ممنوع الورود شد. مشخص نیست قلم هه وال منافع کدام قشر خاص را تهدید می کند. خواهیم نشست و نظاره گر اوضاع خواهیم ماند تا انشالله روزی برسد و مسئولانی از جنس همین مردم و برخاسته از این خاک مقدس زمامدار امور شهرمان باشند/ هه ژار رحیمی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *