دوشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

دیدگاە یکی از شهروندان بوکانی در مورد نحوە آسفالت کردن خیابان انقلاب بوکان

باسلام خدمت همه همشهریان محترم بوکانی

درمورد آسفالت جدید خیابان انقلاب از لحظ کیفی و فنی به استحضار می رساند چون مدت زیادی از برداشت رویه آسفالت قبلی گذشته و سطح خیابان پر از چاله چوله شده می بایستی کلیه چاله ها با مصالح مرغوب پر شده و کمپک شود. یا نسبت به برداشت یک لایه دیگر جهت تنظیم سطح خیابان اقدام می شد. مردم شریف و عزیز بوکان که این همه صبوری و تحمل کرده اند می توانستند یک هفته دیگر هم این وضع را تحمل نمایند تا آسفالتی مرغوب و باکیفیت با سطحی صاف و هموار بدونه چاله چوله داشته باشند.

قبل از قیرپاشی بایستی سطح خیابان توسط کمپرسور باد گیری می شد تا قیر به اندازه لازم جذب شود و باعث چسپندگی دو لایه شود.گرد و خاک مانع نفوذ و جذب قیر می شود.

فنیشر یا دستگاه پخش آسفالت بصورت تراز در سطح خیابان آسفالت پخش می کند. قسمت چاله ها بعد از غلطک زدن و کمپک نشت می کند و در سطح خیابان چاله و دست انداز به وجود می آید.

متاسفانه شهرداری برای خلاصی از این چالش مثل همیشه کیفیت را فدای کمیت کردند و از دوباره کاری کردن وحیف و میل شدن و هدر رفتن بیت المال عمومی کوتاهی و اهمال نمودن. ناگفته نماند که آسفالت فعلی استفاده شده دارای کیفیتی عالی از لحاظ قیر و دانه بندی مصالح کوهی و شکسته می باشد. فکر می کنم با اجرای یک لایه دیگر هم شاهدسطحی صاف وهموار در خیابان انقلاب نه باشیم. هرچند با اجرای یک لایه دیگر اختلاف ارتفاع پیاده رو را با خیابان ازبین می رود .خیابان همتراز پیاده رو می گردد. در نتیجه احتمال منحرف شدن خودروها به سمت پیاده روها و خطر برخورد آنها با عابران را بیشتر می کند.

دیدگاە فوق نظر شهروندی از بوکان می باشد و هەواڵ آن را تایید یا رد نمی کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *