دوشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

پیام نوروزی دکتر قسیم عثمانی نمایندە مردم بوکان

‌بسم الله الرحمن الرحیم

 

در این واپسین دقایق از سال ۱۳۹۵ از خداوند تبارک و تعالی می خواهم تا همه ما را مشمول یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ نماید و ما را در مسیر حقانیت و حقیقت قرار دهد.

در آخرین نفس های سال ۱۳۹۵ ضمن طلب آمرزش از خداوند متعال و تک تک مردم فرهیخته بوکان، بدینوسیله مراتب قدردانی و تشکر خود را تقدیم شما مردم خوبمان می نمایم و به پاس همه حمایت ها و محبتها، بر خود واجب میدانم نهایت قدردانی و قدرشناسی را در محضر مبارکتان داشته باشم. امید است سال آینده، سال رفع مشکلات اقتصادی، سال رفع بیکاری جوانان، سال پیشرفت و تعالی کشور و سال رفاه تک تک آحاد ملت ایران باشد.

در سال آتی دو اتفاق مهم به دست توانای مردم محقق خواهد شد که یکی انتخاب رئیس جمهور برای کشور است که امید است منجر به استمرار عقلانیت، تدبیر و امید گشته و حرکت روبه جلو اما کُند کشور، تسریع گردد و دیگری انتخاب شوراهای اسلامی شهر و روستا است که انتظار می رود افرادی برخاسته از نیازهای روزمره مردم بتوانند اعتماد مردم را جلب نمایند.

در بوکان ما انتخاب شورای شهر از حساسیت ویژه ای برخوردار است و نیاز به دقت و حضور فعال مردم، معتمدین و دلسوزان خصوصاً جامعه دانشجویی بوکان را دارد تا با شکل دهی یک تحول بنیادین و با تغییر شیوه و معیارهای انتخاب،   بتوانند سبکی متفاوت از انتخاب شورای شهر را عرضه دارند که خروجی آن به نفع مردم و در راستای رفع دغدغه ها و گله مندیهای بحق مردم باشد.

در انتخاب اعضای شورای شهر، مستقل و غیر سیاسی بودن آنها و نیز سالم بودن و توانمندی و نیز ترجیح درک بر مدرک، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. علاوه بر این، وجود افرادی که دارای روحیه شورایی و تعامل باشند بسیار ضروری است چرا که تجربه ثابت کرده است یک مجموعه افراد متوسط اما با تفکر شورایی، بسیار موفق تر از مجموعه ای عمل می کنند که متشکل از افرادی قوی و توانمند است اما روحیه شورایی ندارند. علاوه بر این از آنجایی که هر کدام از اعضای شورا گوشه ای از شخصیت مردم ما را نشان می دهند، وجود افراد اصیل، خانواده و باشخصیت در بدنه شورا بسیار حیاتی است.

وضعیت عمران و مبلمان شهری، آسفالت خیابانها و کوچه ها، پل های نیمه تمام، کمبود پارک و فضای سبز، ترافیک و فقدان پارکینگ عمومی، عملکرد شهرداری، نبود پارک در سه منطقه محروم شهر ( میراوا، مجبوراوا، کلهراوا) و شرایط خیابان اصلی که در این ایام نوروز مایه ی تأسف و شرمندگی است، همه و همه صرفاً در حیطه اجرایی شهرداری و حیطه اختیار و نظارت شورای شهر بوکان است و متأسفانه بنده نیز در این حوزه ها، همچون تک تک شما شهروندان دلسوز، هیچ اختیار و نقش و مسئولیت قانونی ندارم. از همین فرصت استفاده می کنم و از فرماندار با تدبیر و خوشفکر شهرستان می خواهم در اسرع وقت از طریق شهرداری و به کمک سایر ادارات، خیابان اصلی شهرمان را سامانی ولو موقتی ببخشند تا در این ایام نوروز، مردم بوکان و مهمانان عزیز آنها بیش از این حسرت وضعیت عمران شهری بوکان عزیزمان را نخورند.

جا دارد به عنوان نماینده مردم بوکان به همه کسانی که در راه خدمت به این مردم و این شهر خالصانه عمر گرانبهای خود را صرف می کنند و در ارائه خدمت، ایجاد رفاه و آسایش و اشتغال و امنیت آنها نقش داشته اند، صمیمانه تشکر نمایم و از همین جا دست دوستی و همکاری به سمت همه کسانی دراز می کنم که دل در گرو آسایش و رفاه این مردم قدرشناس دارند.

در پایان سال نو را به همه مردم خوب بوکان و حومه تبریک عرض می نمایم و انشآلله سال ۹۶ سال تحقق خواسته ها و انتظارات بحق مردم نیک این دیار باشد. امید است در زیر سایه رهبری، تمامی خدمتگزاران به ملت ایران در قوای سه گانه بتوانند با جلب و تشدید اعتماد عمومی، شرایط کشور را به وضعیتی تبدیل کنند که شایسته ملت شریف ایران است، ملتی که همواره تاریخ ساز بوده و در معادلات منطقه ای و بین المللی، یکی از مهمترین قدرتها در جهان و منطقه است.

 

نوروز بمانید که ایّام شمایید

آغاز شمایید و سرانجام شمایید

 

آن صبح نخستین بهاری که ز شادی

می آورد از چلچله پیغام، شمایید

 

آن دشت طراوت زده آن جنگل هشیار

آن گنبد گردنده ی آرام شمایید

 

خورشید گر از بام فلک عشق فشاند

خورشید شما، عشق شما، بام شمایید

 

نوروز کهنسال کجا غیر شما بود؟

اسطوره ی جمشید و جم و جام شمایید

 

عشق از نفس گرم شما تازه کند جان

افسانه ی بهرام و گل اندام شمایید

 

هم آینه ی مهر و هم آتشکده ی عشق

هم صاعقه ی خشم ِ بهنگام شمایید

 

امروز اگر می چمد ابلیس، غمی نیست

در فنّ کمین حوصله ی دام شمایید

 

گیرم که سحر رفته و شب دور و دراز است

در کوچه ی خاموش زمان، گام شمایید

 

ایّام ز دیدار شمایند مبارک

نوروز بمانید که ایّام شمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *