اجتماعیمهمترین های هەواڵ

ساخت پلیس راه مهاباد به زودی آغاز می شود

معاون برنامه ریزی فرمانداری شهرستان مهاباد گفت: ۵۰۰ میلیون ریال برای ساخت پلیس راه مهاباد تخصیص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری هه وال به نقل از ایرنا، هاشم کیانی روز چهارشنبه در نشست شورای ترافیک شهرستان مهاباد که با حضور فرماندهان پلیس راه های جنوب آذربایجان غربی در تالار فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: ساخت پلیس راه مهاباد به زودی آغاز می شود.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد نیز در این نشست گفت: تابلوها و خط کشی های جاده های مواصلاتی حوزه استحفاظی مهاباد با نزدیک شدن به ماه های پایان سال باید آماده سازی شود و خط کشی ها نیز تجدید شوند.
ایرج شجاعی همچنین با اشاره به نحوه فعالیت تاکسی تلفنی ها و تاکسی های روستایی و محلی اظهار کرد: این وسایط نقلیه عمومی باید در جای تعیین شده خود فعالیت کنند و نمی توانند مسیر خود را تغییر دهند.
وی اضافه کرد: تعیین مسیرهای تاکسی ها نیز باید شناور بوده و در طول سال تغییر کند تا عدالت برای تمام رانندگان تاکسی اجرا شود.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد نیز در این نشست گفت: ۳۳ درصد تصادفات فوتی داخل شهر مهاباد در ۹ ماهه امسال نسبت به پارسال کاهش یافته است.
سرهنگ احمد علی کاظمی اظهار کرد: ۱۶٫۷ برابر تصادفات منجر به خسارت مهاباد نیز در این مدت نسبت به پارسال کاهش یافته است.
فرمانده پلیس راه شهرستان نقده نیز در این نشست گفت: در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد تصادفات منجر به فوت و جرح در این مسیر افزایش یافته است.
سرهنگ دوم طالب زوار اظهار کرد: سه راه ‘دارلک’ به عنوان نقطه حادثه خیز این جاده به مهاباد معرفی شده است و پیچ ‘جهاد’ یکی دیگر از نقاط حادثه خیز این مسیر است که آشکار سازی این پیچ در اولویت قرار گرفته و تا کنون نصب چراغ چشمک زن، نصب خط کشی چشم گربه ای از جمله اقدامات انجام شده برای کاهش تصادفات در این مسیر است.
فرمانده پلیس راه شهرستان میاندوآب نیز در این نشست گفت: مسیر میاندوآب کریدور شمال و جنوب استان است که تردد وسایل نقلیه در آن قابل توجه است .
سرگرد پرویز شکری اظهار کرد: جاده میاندوآب- ارومیه جزو مسیرهایی است که تصادف زیاد اتفاق می افتد البته با تعریض سه کیلومتر از جاده تصادفات کاهش یافته که امیدواریم با این روند عریض سازی تصادفات به حداقل برسد.
وی افزود: خط کشی جاده میاندوآب – مهاباد نیز از دیگر اقدامات انجام شده برای ایمن سازی جاده های حوزه استحفاظی است.
سرگرد شکری گفت: ۵۷۸ موتور سیکلت بدون مدارک نیز در این مسیر توقیف شده است و یکهزار و ۴۸۲ نفر بدون گواهینامه نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی اظهار کرد: ۱۰ درصد تصادفات منجر به جرح، فوت و خسارت امسال تا کنون نسبت به سال گذشته در مسیر جاده های میاندواب افزایش یافته است.
فرمانده پلیس راه شهرستان سردشت هم گفت: هفت نقطه حادثه خیز در این مسیر داریم که چهار نقطه آن مربوط به حوزه استحفاظی شهرستان مهاباد است.
سرگرد کامران دادخواه اظهار کرد: امسال ۲۳ نفر بر اثر تصادفات جاده ای در این مسیر فوت شدند که ۶۳ درصد نسبت به پارسال افزایش یافته است.
وی افزود: ۳۷۵ مورد موتور سیکلت نیز توقیف شده و بیشتر تصادفات و وقایع جاده ای از نوع واژگونی در گردنه ها می باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن