دوشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

مدال طلا جشنواره اختراعات و ابتکارات ژنو، از آنٍ دانشجوی واحد سنندج

مدال طلا جشنواره اختراعات و ابتکارات ژنو، از آنٍ دانشجوی واحد سنندج

دانشجوی خلاق دانشگاه آزاد واحد سنندج مدال طلا و عنوان مخترع بر‌تر در چهل و سومین جشنواره اختراعات و ابتکارات ژنو سوئیس از آن خود کرد.

به گزارش پایگاە خبری هە وال، آمانج مظهرپور دانشجوی مقطع کار‌شناسی مکانیک سیالات دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج با اختراع خود در بخش ویژه چهل‌وسومین دوره جشنواره اختراعات و ابتکارات ژنو سوئیس که از تاریخ ۱۵ تا ۱۹ آوریل ۲۰۱۵ به میزبانی دانشگاه لوزان برگزار شد، به افتخار کسب مدال طلا در بخش ویژه و عنوان مخترع بر‌تر این جشنواره نایل آمد.

مظهرپور اکنون طرح پژوهشی تبدیل زباله شهری به انرژی برق را در شرف تکمیل و پیاده سازی و اجرای نهایی دارد

مظهرپور در توضیح چگونگی شرکت خود در این جشنواره گفت: فدراسیون اختراعات ایران پس از ثبت هر اختراع، برابر تفاهنامه‌های فیمابین و نوع خاص اختراع و اکتشاف به عمل آمده، مدارک لازم را به جشنواره‌های مختلفی نظیر ژنو سوئیس، فرانکفورت آلمان، توکیوی ژاپن، دبی و کویت ارسال می‌کند که خوشبختانه اختراع من با عنوان ساخت سنسور نوری محافظ برق که به سادگی در داخل پریز برق خانگی قرار گرفته و مانع از برق‌گرفتگی و آتش‌سوزی ناشی از مخاطرات احتمالی می‌شود، پس از انتخاب و داوری مرحله نخست از میان صد اختراع شرکت داده‌شده در میان ۲۵ اختراع مرحله دوم قرار گرفت.

وی ادامه داد: در ایام برگزاری جشنواره با دعوت رسمی عازم کشور سوئیس شدم که به حول و قوه الهی در مرحله نهایی هم هیئت داوران این جشنواره که متشکل از ترکیب پنج استاد بر‌تر صاحب کرسی در پنج دانشگاه معتبر بین‌المللی نظیر آمریکا، آلمان، فرانسه و سوئیس بودند، پس از ارائه این اختراع، آن را شایسته دریافت عنوان اختراع و ابتکار بر‌تر این دوره از جشنواره دانستند و مدال طلای بخش ویژه چهل و سومین دوره جشنواره لوزان به من تعلق گرفت.

آمانج مظهرپور دانشجوی عضو باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج پیش از این نیز عنوان دانشجوی بر‌تر عرصه پژوهشی سال ۹۲ را هم کسب کرده است و اکنون طرح پژوهشی تبدیل زباله شهری به انرژی برق را در شرف تکمیل و پیاده سازی و اجرای نهایی دارد.

وی درباره موضوع این طرح نیز ابراز امیدواری کرد که در صورت اعلام آمادگی و حمایت مالی از سوی نهادهای اداری، اجرایی و مراکز ذیربط به ماهیت این اختراع، امکان تولید برق از زباله‌های شهری به سهولت مقدور خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *