دوشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

حکایت تیم امیدشهرداری مهاباد و نامه سرگشاده سرمربی تیم/ آیا چنین اقداماتی به نفع فوتبال شهر است؟؟

هه ژار رحیمی/ تیم امید فوتبال شهرداری مهاباد که توانسته بود فصل قبل را با اقتدار و کسب مقام اول در گروه خود به اتمام برساند این روزها حال و روز خوشی ندارد. قهرمان فصل گذشته که فقط با بدشانسی و بدلیل ۱ امتیاز کمتر در مرحله پلی آف در بابل نتوانست به لیگ برتر راه پیدا کند امروز نیز در بازی خانگی با قبول شکست سنگین ۳ بر ۰ در مقابل تیم تبریزی با ۶ شکست و فقط ۱ برد تنها با کسب ۳ امتیاز در انتهای جدول رده بندی قرار گرفت.

اما در هفته گذشته انتشار نامه سرگشاده منتسب به ریحانی سرمربی تیم امید شهرداری مهاباد حاشیه هایی را بهمراه داشت. در این نامه ریحانی با طرح درخواست هایی از جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی از عدم کمک به تیم امید شکایت کردند.

در همین راستا هه وال طی تماس تلفنی با شخص آقای ریحانی سرمربی تیم و ملاقات حضوری با سید عطا سیدی مدیرعامل باشگاه امید شهرداری مهاباد صحت و سقم این اظهارات را جویا شدند.

ریحانی مدعی شد که تیم امید بدون کمک و پشتیبانی علی الخصوص پشتیبانی مالی رها شده است و در صورت اختصاص بودجه به فوتبال این شهر ، بایستی این بودجه به صورت عادلانه بین تیم های مختلف توزیع گردد. همچنین ایشان در اظهاراتی مدعی شدند که بازیکنان فاقد امنیت روانی هستند و بارها به آنها پیشنهاداتی برای بازی در سایر تیم ها داده شده است

اما سیدی مدیرعامل باشگاه طی مصاحبه ای اختصاصی با هه وال اظهارداشت که این نامه به صورت شخصی و بدون هماهنگی باشگاه نوشته شده و رسانه ای گردیده است و قاعدتا زمانیکه مربی با باشگاه قرارداد دارد هر گونه مطالبات خود را بایستی از طریق باشگاه مطرح نماید. تک تک بازیکنان دارای قرارداد رسمی با باشگاه هستند و قاعدتا هرگونه درخواست انتقال یا پیشنهاد برای بازی در سایر تیم ها بایستی با هماهنگی باشگاه صورت پذیرد که تاکنون ما هیچ پیشنهادی برای انتقال هیچ یک از بازیکنان دریافت نکرده ایم.

در ادامه سیدی اظهار داشت : در ابتدای فصل و پس از انجام جلسات مختلف با آقای ریحانی ایشان مدعی شدند که کل هزینه این تیم برای انجام بازیهای خود در حدود ۳۰ میلیون تومان است و ایشان می توانند با این مبلغ تیم را اداره نمایند (مستندات موجود است) ولیکن شورای اسلامی و شهرداری مهاباد با در نظر گرفتن تمامی موارد بودجه ای ۵۰ میلیونی را تصویب و در اختیار باشگاه قرار دادند. از لحاظ تامین مالی مبلغ پرداخت شده به مراتب بالاتر از مبلغ درخواستی سرمربی تیم می باشد

سیدی اضافه کرد: متاسفانه چنین اقداماتی نه تنها کمکی به تیم و کسب نه نتایج بهتر نخواهد کرد بلکه با ایجاد جوی متشنج تیم را به حاشیه برده و مانع از دستیابی به نتایج مطلوب خواهد شد. متاسفانه تاکنون ثابت کرده ایم برعکس ورزش های انفرادی که همیشه ورزشکاران موفق و در سطح کشوری و گاها جهانی را تحویل جامعه ورزشی داده ایم، در ورزش های تیمی هیچگاه نتوانسته ایم موفق عمل نمایید. مربیان ما بهتر است با اتحاد و همدلی و با استفاده از تجربه های همدیگر کمک کنند تا تیمهایی یکدست و هماهنگ را راهی مسابقات کشوری نماییم.

صرف نظر از تمامی اتفاقات بروز یافته پرواضح است که انجام حرکاتی از این دست نه تنها هیچ کمکی به ورزش این شهر نمی کند بلکه با به حاشیه بردن تیم و سلب تمرکز زمینه را برای افت تیم و عدم کسب نتیجه فراهم می کند. انتظار عمومی مردم مهاباد از مربیان و پیشکسوتان این است که آستانه تحمل خود را بالا برده و با درایت و همدلی و هفکری دست در دست یکدیگر کمک نمایند تا ورزش شهر جایگاهی واقعی خود را بازیابد. انتساب ورزش به سیاست و دادن رنگ  سیاه و سفید به آن نه تنها باعث پیشرفت ورزش نمی شود بلکه دوگانگی را در بین ورزشکاران و پیشکسوتان بوجود خواهد آورد.

فوتبال و تیم های فوتبال مهاباد متعلق به هیچ شخص یا سازمانی نیست این ورزش متعلق به شهر و مردم مهاباد است. زمان آن رسیده است تلاش کنیم با همت و همدلی اصل اولیه خود را باز یافته و فوتبال مهاباد را به جایگاه واقعی خود برسانیم. جایگاهی که در گذشته نه چندان دور تیم وحدت مهاباد در ورزشگاه آزادی توانست تیم بهمن کرج (پیکان تهران فعلی) را با وجود داشتن بازیکنانی چون علی لطیفی ، هادی طباطبایی و .. با شکست بدرقه کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *