جمعه , ۲۷ دی ۱۳۹۸

سخنگوی دولت: کردها و بلوچ‌ها نیز می‌توانند فراکسیون داشته باشند

سخنگوی دولت: کردها و بلوچ‌ها نیز می‌توانند فراکسیون داشته باشند
چه ایرادی و اشکالی دارد که کردها،بلوچ‌ها و سایرقومیت‌ها نیز مانند هم‌میهنان آذری‌مان در مجلس شورای اسلامی فراکسیون داشته باشند؟
به گزارش پایگاه خبری هه وال، تشکیل فراکسیون آذری زبان ها با واکنش های متعدد روبرو شده است در حالی که برخی آت را در تضاد با وحدت ملی می دانند برخی آن را به نفع کشور قلمداد می کنند. در همین راستا،محمدباقرنوبخت، سخنگوی دولت نیز در قبال تشکیل این تشکل واکنش نشان داد و در گفت‌وگو با خبرنگار قانونت شریح کرد: در مجلس شورای اسلامی هر چه فراکسیون ها بیشتر باشد برای پیشبرد امور بهتر است ولی تشکیل این فراکسیون‌ها باید بیشتر جنبه همگرایانه داشته باشد و در مسیری پیش برود که وحدت ملی را بیشتر کند.
معاون رییس‌جمهور ادامه داد:در کشور ما ایران باید به همه فرهنگ ها که در داخل این مرز و بوم وجود دارند احترام گذاشته و به عنوان فرصت نگاه کنیم و البته فراموش نکنیم که هماهنگ کردن این فرهنگ‌های مختلف با یکدیگر از اهمیت بالایی برخوردار بوده و مهم است که نباید نادیده‌گرفته شود.
محمدباقرنوبخت گفت: ایرادی ندارد  ما هرجمعی که  در یک یا چند نقطه اشتراک نظر دارند را بتوانیم هماهنگ کنیم ودر ادامه با استفاده از فرصت وجودی آنها، تشکل‌ها را در یک زنجیره بزرگتر قرار دهیم و برای پیشرفت کشور از آنها استفاده کنیم.
سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران در پایان خاطرنشان کرد:ما باید از همه فرهنگ‌های کشور به عنوان یک فرصت استفاده کنیم و در همین راستا چه ایرادی و اشکالی دارد که کردها،بلوچ‌ها و سایرقومیت‌ها نیز مانند هم‌میهنان آذری‌مان در مجلس شورای اسلامی فراکسیون داشته باشند؟ / کردپرس

۲ نظر

  1. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست
    اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

  2. سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه
    بدین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *