پنج شنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

معاون فرماندار مهاباد: برای بستن قلیان سراها عزم جدی داریم

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان مهاباد گفت: برای بستن و جمع آوری قلیان سراها و محل های فروش قلیان عزم جدی داریم.

به گزارش پایگاه خبری هه وال، ایرج شجاعی روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان مهاباد اظهار کرد: بر این اساس به زودی بازه زمانی ۱۰ روزه برای جمع آوری قلیان از قلیان سراها و محل های توزیع قلیان مشخص و اعلام می کنیم.
وی افزود: گرایش برخی از جوانان به مواد دخانی و حتی مواد مخدر از قلیان سراها آغاز می شود و وضعیت بهداشتی این مراکز نیز مطلوب نیست که نارضایتی مردم را هم به دنبال دارد، به همین علت بستن این گونه مکان ها را در شهرستان آغاز کرده ایم.
شجاعی گفت: فروش قلیان شغل مناسب و مشروعی نیست و برای اینکه تعطیلی این کسب موجب بیکاری فعالان این صنف نشود، برای آنها شغل تسهیلات اشتغال ارائه می کنیم.
وی همچنین از مقابله با معتادان متجاهر در شهرستان مهاباد خبر داد و افزود: این معتادان جمع آوری و در کمپ های ویژه نگهداری می شوند و بر همین اساس به دنبال راه اندازی مراکز بازپروری معتادان در خود شهرستان هستیم.
معاون دادستان شهرستان مهاباد نیز در این جلسه گفت: ۱۸۵ پرونده جنوب آذربایجان غربی در خصوص مواد مخدر وارد دستگاه قضایی شهرستان شده است.
ادیب مهر اظهار کرد: امسال ۱۹۰ پرونده مواد مخدر جدید و مربوط به گذشته در شهرستان رسیدگی شده و برای ۲۳۰ نفر حکم صادر شده است.
جانشین نیروی انتظامی شهرستان مهاباد نیز در این جلسه گفت: امسال بیش از ۲ تن انواع مواد مخدر در این شهرستان کشف و ضبط شده که عمده آنها پیش ساز مواد صنعتی بوده است.
سرهنگ مجید محب علی اضافه کرد: ۱۶۰ نفر توزیع کننده و قاچاقچی مواد مخدر در سال جاری دستگیر و تحویل مقامات قضائی شده و علاوه بر این ۸۰ نفر معتاد نیز دستگیر و به مراکز بازپروری منتقل شده است.
وی تاکید کرد: آگاه سازی مردم در مورد ضررها و آسیب های مواد مخدر و قلیان در پیشگیری از استعمال مواد مخدر و کاهش معتاد در جامعه بسیار موثر است./ ایرنا دفتر مهاباد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *