دوشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

مراسم گرامیداشت روز بهورز در سالن طلائیه شهرستان مهاباد برگزار شد + تصاویر

به گزارش پایگاه خبری هه وال به نقل از با غچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در مراسمی با حضور مدیر و مسئولین این شبکه و حضور ۴۰۰ نفر از بهورزان به همراه خانواده هایشان در سالن طلائیه شهرستان ۱ز ۱۵ نفر از بهورزان نمونه کشوری،استانی و شهرستانی تقدیر به عمل آمد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: بهورزان سنگربانان خط مقدم عرصه سلامت در روستا ها می باشند و از موثرترین نیروها در ارتقای سلامت بوده و فعالیتهای آنها در تامین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه نقشی حیاتی دارد، به طوریکه با کمترین هزینه و امکانات، با تلاش و فعالیت شبانه روزی خود، نقش مهم و تاثیرگذاری در پیشگیری از بیماریها و صیانت از سلامت مردم دارند.

وی افزود: در حال حاضر ۶۵ خانه بهداشت در سطح شهرستان فعالیت دارند که ۱۱۹ نفر بهورز در این خانه های بهداشت مشغول انجام خدمت هستند و از ۱۰ سال گذشته تاکنون حدود ۲۰ نفر بهورز به بازنشست شده اند.

دکتر مرزنگ گفت: بهورزان کسانی هستند که در مناطق محروم و دور افتاده در حال انجام خدمات سلامت به مردم آن مناطق هستند و در جریان بارش برف شدید سال گذشته با همکاری و پیگیری های سربازان خط مقدم سلامت همیشه در صحنه و تلاش تیم سلامت شبکه بهداشت و درمان مهاباد موفق به نجات جان مادران باردار محصور در برف و سرما شدیم.

وی خاطر نشان کرد: بهورزان به عنوان ایثارگران و ساربازان اصلی عرصه سلامت معرفی شده و این قشر زحمتکش بایستی اهمیت جایگاه خود را درک نموده و بر همین اساس ارائه خدمت نمایید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: در سال گذشته ۶ باب خانه بهداشت با اعتبار حدود ۵ میلیارد ریال احداث و در سال جدید نیز تعداد از خانه های بهداشت بازسازی و نوسازی شده اند که به اذعان مسئولین عالی شهرستان این خانه های بهداشت بهسازی شده در سطح استان کم نظیر می باشند.

وی اظهار داشت: تامین سلامت مردم در دور افتاده ترین روستاهای شهرستان توسط بهورزان نتایج مهمی از قبیل کاهش مرگ و میر نوزادان و کودکان،کاهش مرگ زنان باردار،کاهش بیماریهای واگیر را در بر داشته است.

در پایان از بهورزان نمونه کشوری،استانی و شهرستانی با ارائه لوح تقدیر توسط مدیر و مسئولین شبکه تقدیر به عمل آمد.

 

تصاویر: سینا باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد

photo_2016-09-08_12-53-10

photo_2016-09-08_12-53-44

photo_2016-09-08_12-53-34

photo_2016-09-08_12-53-20

photo_2016-09-08_12-53-04

photo_2016-09-08_12-53-15

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *