اجتماعیفرهنگیمهمترین های هەواڵ

اجرای طرح توسعه طبیعت گردی و بوم گردی تالاب کانی برازان مهاباد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: طرح توسعه طبیعت گردی و بوم گردی تالاب کانی برازان و روستاهای حاشیه آن به مرحله اجرا در آمد.

فاروق سخنور رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد در گفت و گو با خبرنگار پایگاە خبری هه‌وال اظهار کرد: جلسه طرح توسعه طبیعت گردی و بوم گردی تالاب کانی برازان با حضور دست اندرکاران اصلی مالکیت پهنه تالابی شامل فرمانداری، منابع طبیعی و میراث فرهنگی صنایع دستی گردشگری در محل سالن جلسات این اداره تشکیل شد.

سخنور افزود: پس از مطالعه و تهیه طرح جامع توسعه گردشگری تالاب کانی برازان، در فاز دوم اقدام به انجام مطالعات طراحی و معماری سازه ها و محوطه این تالاب شد که نتایج آن تولید نقشه های اجرایی در چهار سایت D،E،A وB است.

این مقام مسئول اضافه کرد: هدف از برگزاری این جلسه تشریح پروژه و اهداف آن و نقشه محل سایت های D که در قسمت جنوبی تالاب کانی برازان روی ارتفاعات اطراف تالاب در تپه ای مشرف به تالاب و E که در حاشیه غربی تالاب قرار دارد، است.

وی همچنین اذعان کرد: سازه های در نظر گرفته شده برای سایت D شامل سکوهای نظاره نقاشی، مسیر بازدید، سکوهای اقامتی، بازارچه محلی، سرویس بهداشتی، پارکینگ موقت، سیستم تامین آب از سطوح آبگیر باران و تاسیسات وابسته و برای سایت E، برج پرنده نگری و مسیر دسترسی صخره ای است.

تالاب کانی برازان در قسمت شمالی حوضه آبریز رودخانه مهاباد در جنوب دریاچه ارومیه واقع شده که در کنار تمامی ارزش ها و کارکردهای آن، برخورداری از جنبه های زیبا شناختی و منظره های منحصر به فرد از ویژگی های مهم این تالاب بوده و از جنبه طبیعت گردی و جذب گردشگران بسیار حائز اهمیت است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا