بهداشت و سلامتمهمترین های هەواڵ

روزانه ۱۶۰ تن زباله در مهاباد به صورت غیر بهداشتی دفن می شود

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: سرانه تولید زباله در این شهر در حدود یک کیلوگرم برای هر نفر است و روزانه بیش از ۱۶۰ تن زباله در این شهر به صورت غیر بهداشتی دفن می شود.

فاروق سخنور رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد با بیان اینکه دفن غیر بهداشتی زباله ها آژیر خطر برای سلامت و محیط زیست محسوب می شود، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری هه‌وال اظهار کرد: روزانه بالغ بر ۱۶۰ تن زباله تولید و پس از انتقال به سایت زباله شهری در نزدیک روستای “سیدآباد”، به صورت غیر بهداشتی مدفون می‌شود.

سخنور افزود: دفع پسماند‌های این شهرستان توسط شهرداری به صورت بهداشتی انجام نمی‌شود و این قضیه برای افراد دوره گرد که کار تفکیک زباله‌ها را بر عهده دارند، مخاطره آمیز است.

این مقام مسئول اذعان کرد: دفع غیربهداشتی و غیراصولی زباله‌ها به یکی از دغدغه‌های مهم در زندگی امروزی بشر تبدیل شده است این امر که با توجه به تنوع تولیدات غذایی و صنعتی موجب افزایش تولید و تنوع زباله‌ها شده که به همان میزان نیز خطرات زیست محیطی و تهدید بروز انواع بیماری‌ها در انسان را به دنبال دارد و لزوم صیانت بیشتر در دفع بهداشتی زباله ها بیش از پیش احساس می‌شود.

هم‌اکنون زباله‌های مهاباد با استفاده از دستگاه سبک و سنگین از مناطق مختلف شهر بارگیری شده و پس از ورود به داخل روستا از سمت جنوب و پیمودن مسیری در داخل روستا از یک جاده فرعی به سایت زباله شهری که در شمال روستا قرار دارد، منتقل می‌شود.

قرار بود زباله شهر مهاباد از ابتدای آذرماه سال ۹۹ به سایت جدید منتقل شود اما متاسفانه ظاهرا موضوع به این مهمی که با سلامت مردم در ارتباط است، فعلا جزء اولویت های این نهاد نیست.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا