فرهنگیمهمترین های هەواڵ

افزایش ۲۰ درصدی زکات جمع آوری شده در مهاباد

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد گفت: امسال میزان جمع آوری زکات در شهرستان مهاباد به ۳۰ میلیارد ریال رسیده که نسبت به پارسال ۲۰ درصد افزایش داشته است.

حسین خضری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت و گو با پایگاه خبری هه وال اظهار کرد: در ۳ ماه گذشته ۳۰ میلیارد ریال زکات به وسیله ۱۲۰ عامل و ۸ مبلغ در این شهرستان جمع آوری شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۰ درصد افزایش داشته است.

خضری با بیان اینکه کل زکات جمع آوری شده به صورت نقدی بوده، افزود: مهمترین و اولین گام در ترویج و اشاعه فریضه زکات در جامعه امر فرهنگ‌سازی است که باید مورد توجه متولیان امر قرار گیرد و کسب رتبه نخست شهرستان مهاباد در ۱۲ سال پی در پی در راستای همین فرهنگ‌سازی‌ها بوده ‌است.

وی با بیان اینکه پارسال ۲۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زکات در این شهرستان جمع آوری شده بود، اذعان کرد: زکات جمع‌آوری شده صرف هزینه‌های درمان، تحصیل، ساخت مسکن‌، توزیع بسته معیشتی و احداث پروژه‌های عام‌المنفعه شامل مسجد، خانه عالم و غسالخانه می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه امسال در شیوه جمع آوری زکات در این شهرستان تغییراتی ایجاد شده که از جمله آن می توان به پایلوت قرار گرفتن هفت روستا به عنوان مرکز جمع آوری زکات روستاها اشاره کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد ادامه داد: این اقدام برای تسهیل در امر جمع آوری زکات انجام می گیرد و روستاهای پایلوت به بخشداری ها اعلام می شود تا همکاری مناسب در این خصوص در جمع آوری زکات صورت گیرد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا