اجتماعیاقتصادیمهمترین های هەواڵ

گرانفروشان سیمان در مهاباد به تعزیرات حکومتی معرفی شدند

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: ۴ گرانفروش سیمان بیش از ۵۵۰ میلیون ریال جریمه و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

محمد جهین رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد در گفت و گو با پایگاه خبری هه وال، اظهار کرد: در راستای مبارزه با کالای قاچاق بازرسان اداره صمت به همراه ماموران پلیس انتظامی و دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این شهرستان ۲۶ تن سیمان گرانفروشان را طی ۳ عملیات جداگانه در انبارهای این شهرستان که بالاتر از نرخ مصوب به فروش می رساندند، به تعزیرات حکومتی معرفی کردند.

جهین افزود: بازرسان پس از بررسی مدارک، این مقدار سیمان فاقد مجوز را که به قصد گرانفروشی در انبارهای شهرستان نگهداری کرده بودند که برابر نظر کارشناسان مربوطه ارزش محموله ها بیش از ۵۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

این مقام مسئول اذعان کرد: به دلیل پاره‌ای از مشکلات که در عرضه سیمان ایجاد شده، بازرسان این اداره روزانه در حال رصد این موضوع هستند و با دستور مقام قضایی با سودجویان و کسانی که قصد احتکار و عدم عرضه سیمان به بازار را دارند، قاطعانه و بدون اغماض برخورد خواهد شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد با بیان اینکه متصدیان انبارهای سطح شهر موظف به ثبت‌نام در سامانه انبارها هستند، اضافه کرد: اگر واحدها نسبت به ثبت موجودی انبارهای خود اقدام نکنند، کالای آنان مشمول کالای قاچاق خواهد بود و در صورت ثبت انبار در سامانه، اگر رسید و حواله کالا ثبت نشود، کالای آنان احتکار محسوب و برابر قانون با آن برخورد می‌شود.

او گفت: شهروندان می‌توانند درصورت مشاهده هرگونه تخلف و اطلاع از وجود انبار کالاهای احتکار شده با شماره تلفن ۱۲۴ و یا ۴۲۴۴۹۹۷۴ تماس گرفته و موارد را گزارش کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا