اقتصادیفرهنگیمهمترین های هەواڵ

بازسازی ۵ هزار و ۴۲۴ واحد مسکن روستایی در مهاباد

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مهاباد گفت: ۵ هزار و ۴۲۴ واحد مسکن روستایی نوسازی و مقاوم سازی شده اند

حنیف سلامت رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مهاباد در گفت و گو با پایگاه خبری هه وال، اظهار کرد: از ابتدای طرح مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی، تاکنون ۵ هزار و ۴۲۴ واحد مسکن روستایی در این شهرستان با پرداخت تسهیلات بانکی بازسازی و مقاوم شده است.

سلامت با بیان اینکه این طرح از سال ۱۳۸۲ در این شهرستان کلید خورده است، افزود: برای مقاوم‌سازی این تعداد مسکن روستایی تاکنون صاحبان ۷ هزار و ۷۹ واحد مسکونی در این شهرستان به بانک ها معرفی شده اند .

وی اضافه کرد: همچنین۶ هزار و ۶۶۱ واحد با بانکها قرارداد منعقد کرده اند و ۶ هزار و ۱۸۸ واحد نیز کار مقاوم سازی خود را آغاز و ۵ هزار و ۹۱۰ واحد به مرحله سفت کاری رسیده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مهاباد ادامه داد: روستاییانی که واحدهای مسکونی آنها از استحکام برخوردار نبوده و فرسوده است، می‌توانند با تشکیل پرونده در بنیاد مسکن شهرستان‌ها و با هماهنگی دهیار و روستاها نسبت به اخذ پروانه جهت بانک‌های عامل اقدام کنند.

سلامت خاطر نشان کرد: اعتبار مقاوم‌سازی برای هر واحد روستایی نسبت به پارسال ۲ برابر شده و از ۵۰۰ میلیون ریال به ازای هر واحد مسکونی به یک میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است که متقاضیان این تسهیلات را می توانند با کارمزد پنج درصد و بدون سپرده و به صورت سفته زنجیره‌ای دریافت کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا