علمیفرهنگیمهمترین های هەواڵ

آغاز هدایت تحصیلی و انتخاب رشته بیش از ۳ هزار دانش آموزان پایه نهم در مهاباد

مرحله نخست فرآیند هدایت تحصیلی بیش از ۳ هزار دانش آموزان پایه نهم همزمان با سراسر کشور در مهاباد هم آغاز شده است

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش مهاباد در گفت و گو با پایگاه خبری هه وال ، اظهار کرد: ۳ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموزان پایه نهم این شهرستان از امروز می‌توانند بدون نیاز به حضور در مدرسه، به صورت غیرحضوری، رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.

رفیع نیا افزود: ظرفیت مدارس و مناطق آموزش و پرورش برای هر رشته تحصیلی، مشخص و در سامانه http://pada.medu.ir بارگذاری شده است.

این مقام مسئول اذعان کرد: برای انتخاب رشته هر دانش آموز ۱۰۰ نمره در نظر گرفته شده که با توجه به نظر معلم، مشاور مدرسه و نظر دانش آموزان و اولیای آن‌ها اعمال شده است.

وی اذعان کرد: میانگین نمرات دروس ریاضی و تجربی برای دانش آموزان متقاضی «رشته ریاضی فیزیک» باید به ترتیب حداقل ۱۴ و ۱۳ و برای متقاضیان «رشته علوم تجربی» به ترتیب حداقل ۱۳ و ۱۴ باشد.

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش مهاباد همچنین بیان کرد: دانش آموزان متقاضی رشته‌های «ادبیات وعلوم انسانی»، «علوم تجربی» و «فنی و حرفه‌ای»، به دو اولویت «الف» و «ب» تقسیم بندی شدند که گروه «الف» در اولویت ثبت نام هستند.

رفیع نیا ادامه داد: دانش آموزانی که در اولویت «ب» قرار دارند، به شرط خالی بودن ظرفیت مدرسه در رشته مورد نظر، می‌توانند ثبت نام کنند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: شرط خرید اینترنتی کتاب‌های درسی برای دانش آموزان پایه دهم، ثبت اطلاعات و انتخاب رشته تحصیلی آن‌ها در «سامانه پادا» و تأیید آن از طرف مدیر مدرسه است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا