اجتماعیمهمترین های هەواڵ

‍ جوابیە// شهرداری مهاباد در خصوص قطع درختان پارک ملت

شهروندان گرامی:
نظر به اینکه متاسفانه در چندروز گذشته اخبار نادرستی در فضای مجازی مبنی بر قطع تعدادی از درختان کهنسال پارک ملت و فروش آنها منتشر شده ؛ مشخص است سعی در تشویش اذهان عمومی، خدشه دار و کم رنگ نمودن چهره همکاران خدوم شهرداری را دارد.

لذا به اطلاع شهروندان محترم می رساند؛ به دنبال بارش برف اخیر در مورخه ۹۹/۹/۶ و عدم خزان برگهای درختان، سنگینی برف منجر به شکستگی شاخه ها و گاهاً تنه درختان و درختچه های سطح شهر و نیز قطع برق در برخی نقاط گردید.

همکاران واحد فضای سبز با اولویت بندی مناطق حساس و مورد نیاز، اقدام به هرس شاخه های شکسته و آزاد سازی کابل های برق و نهایتاً حمل و بارگیری شاخه های هرس شده به محل گلخانه باغ اسماعیل آقا نمودند.

در ادامه با هدف رفع خطرات احتمالی، اقدام به هرس کلیه ی شاخه ها و تنه درختان شکسته، از جمله پارکها نموده اند. در فضای سبز محدوده پارک ملت نیز به دلیل بارش برف تعدادی از درختان ( اعم از درختان خشک و سالم ) شکسته و به زمین افتادند.به منظور رفع خطرات احتمالی، نسبت به هرس شاخه های شکسته و قطع درختان خشک، آفات زده و خطرآفرین، اقدام گردید. در این میان، تعداد ۱۰ اصله درخت خشکیده و یا کاملاً به زمین افتاده وجود داشت که منجر به بروز خساراتی به تاسیسات داخل پارک شده بود که در محل ، صورت جلسه و نسبت به قطع و رفع خطر آنها اقدام به عمل آمد و تنه های قطع شده نیز به محل گلخانه باغ اسماعیل آغا، انتقال یافت. نهایتاً پس از طی مراحل قانونی و ازطریق مزایده به فروش خواهند رسید.

این شهرداری اعلام می دارد؛ قطع درختان مذکور توسط افراد ناشناس و فروش آنها؛ کذب محض است و واقعیت ندارد و قطع آنها صرفاً به منظور رفع خطر و به دلیل خشکیدگی و شکستگی، توسط همکاران واحد فضای سبز صورت گرفته است که تصاویر آنها نیز، قبل و در حین قطع موجود است.

مضافاً اعلام میدارد قبلاً از طریق کمیسیون ماده ۷ و در تاریخ ۹۹/۳/۱ جهت قطع کلیه درختان خشک، آفت زده و خطرزا؛ مجوز لازم اخذ شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا