اجتماعیمهمترین های هەواڵ

قرار گرفتن تمامی امکانات دستگاه‌های اجرایی دراختیار ستاد مقابله با کرونا

فرمانداری مهاباد ازقرار گرفتن تمامی امکانات دستگاه های اجرایی شهرستان برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد و خاطرنشان کرد مقابله با ویروس کرونا نیازمند عزم و اراده عمومی است.

عارف خدرلو معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در جلسه مدیریت و کنترل ویروس کرونا گفت: این ستاد برای پیشبرد اهداف خود نیازمند تجهیزات و امکانات است و ادارات سطح شهرستان موظف هستند امکانات خود را در اختیارستاد قرار دهند.

وی اضافه کرد: در طول ۱۰ ماه گذشته تلاش‌های زیادی برای مهار سه پیک ویروس کرونا در این شهرستان برداشته شده است و اگر اکنون در این زمینه سهل انگاری یا کوتاهی کنیم، تمامی تلاش‌ها و زحمات کادر درمانی و پرستاران وخیرین بی‌ثمر خواهد بود.

خدرلو خاطرنشان کرد: هر کدام از دستگاه‌های اجرایی موظف بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زیرمجموعه خود هستند و اگر در این زمینه تخلفی از سوی کارکنان یا دستگاه زیر مجموعه مربوطه صورت بگیرد، دستگاه مربوطه به تخلفات اداری ارجاع داده می شود

وی با اشاره به ضرورت راه‌اندازی گروه سلامت در روستاهای این شهرستان نیزاضافه کرد: در بسیاری از روستاها بهورز، دهیار و شورای اسلامی روستا ساکن هستند و این افراد می‌توانند گروه سلامت روستا را تشکیل دهند و با همکاری سایر ارگان‌ها از برگزاری هر گونه تجمع عروسی و عزاداری در روستاها جلوگیری کنند.

خدرلو با قدردانی از تلاش رسانه‌ها برای بازتاب دقیق رویدادها و اتفاقات اظهار داشت: وجود خبرگزاری‌های مختلف در مهاباد، پتانسیل بسیار خوبی برای تبیین اهداف و برنامه‌های ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان است و باید به خوبی از این قابلیت‌ها استفاده شود.

دکتر بهزاد مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: با تاکید بر آموزش های یکدست و منسجم در تمامی بخش های مراقبتی و درمان تلاش میکنیم زنجیره ویروس کرونا را قطع کنیم

بهزاد افزود: در شهرستان مهاباد ۵۹۹۷نفر مبتلا به ویروس کرونا داشتیم که از این بین ۲۶۷۸ نفر زن و ۳۳۱۹ مرد بودند و تاکنون ۲۷۶ نفر در این شهرستان بر اثر بیماری ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند که از این تعداد ۲۲۵ نفر ساکن شهر و ۴۱ نفر نیز ساکن روستاهای این شهرستان بودند ومیانگین سن ابتلا به کویید ۱۹ در شهرستان ۴۵ سال است


وی با اشاره مبتلا شدن تعداد از نیروهای شبکه بهداشت و درمان مهاباد به ویروس کرونا اظهار داشت: تاکنون ۲۵۲ نفر از کادر بیمارستان امام خمینی(ره)، ۱۱۳ نفر از کادر بهداشت، ۱۰ نفر در فوریت‌های پزشکی و ۱۰ نفر از نیروهای ستادی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند خوشبختانه تا این لحظه در شهرستان شهید سلامت نداشتیم.

وی اضافه کرد: پس از شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۰۸ مادر باردار در این شهرستان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا و با مراقبت‌های ویژه در بخش زنان و زایمان بیمارستان مهاباد بستری و بدون سرایت بیماری به نوزاد، زایمان کرده اند.

بهزاد افزود: هم اکنون ۲ دستگاه اکسیژن‌ساز در بیمارستان مهاباد راه‌اندازی شده و به زودی دستگاه سوم نیز برای استفاده در مواقع بحرانی و خراب شدن دستگاه‌های اکسیژن‌ساز موجود راه‌اندازی و نصب می‌شود

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا